Kocie warsztaty ilustratorskie z Filipem Pągowskim i Agnieszką Szewczyk

Zapraszamy na niecodzienne działania z niecodziennymi osobistościami. 26 czerwca w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha odbędą się warsztaty ilustratorskie, które poprowadzi Filip Pągowski wraz z Agnieszką Szewczyk. Warsztaty towarzyszą wystawie Ja, kot. Koty w sztuce Japonii i Zachodu.

Filip Pągowski to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich twórców za granicą. Pod koniec czerwca mieszkający na co dzień w Nowym Jorku artysta zagości w Krakowie i poprowadzi wraz z historyczką sztuki Agnieszką Szewczyk spotkanie dla dzieci z rodzicami.

Warsztaty rozpoczną się wspólnym zwiedzeniem wystawy Ja, kot. Koty w sztuce Japonii i Zachodu z artystami. Będziemy przyglądać się pracom i zastanawiać się, na ile sposobów można zilustrować słowo. Celem jest odkrycie wieloznaczności sztuki i uruchomienie wyobraźni najmłodszych uczestników. Następnie odbędą się warsztaty ilustratorskie, w trakcie których zainspirowani licznymi kocimi reprezentacjami będziemy próbowali stworzyć własne obrazy i ilustracje pod okiem wybitnych twórców.

Filip Pągowski – grafik, ilustrator. Jego ilustracje ukazywały się na łamach tak prestiżowych tytułów jak „The New York Times”, „Le Monde” czy „The New Yorker”; artysta tworzył dla największych światowych marek, takich jak Nike, McDonald’s, Ikea. Od lat współpracuje z japońskim domem mody Comme des Garçons.

Agnieszka Szewczyk – historyczka sztuki, kuratorka. Zajmuje się sztuką polską po drugiej wojnie światowej. Interesuje się historią projektowania graficznego. Kuratorka wystaw w najważniejszych muzeach i galeriach w Polsce. Pracuje w Muzeum Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Zajęcia odbędą się w przestrzeni Muzeum Manggha w niedzielę 26 czerwca 2022 roku w godzinach 12.00–14.00. Spotkanie przeznaczone jest dla rodzin z dziećmi w wieku 7–12 lat.

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres mailowy recepcja@manggha.pl z tytułem „Warsztaty ilustratorskie 26.06”. W treści proszę podać imię, nazwisko, numer telefonu oraz wiek zgłaszanego Uczestnika.

Liczba miejsc ograniczona (limit: 25 osób). Nabór prowadzony jest do 22 czerwca.

Uczestnicy otrzymają informację mailową z prośbą o uregulowanie wpłaty w formie przelewu bankowego. Koszt uczestnictwa dla jednej rodziny wynosi 45 zł (koszt biletu rodzinnego na wystawę).

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z regulaminem wydarzeń. Rezerwując miejsce Uczestnik zgadza się na warunki opisane w regulaminie.

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole