Zapraszamy do zwiedzania muzeum w dniu 15 sierpnia w godzinach 10.00–18.00!

Kodomo no hi – Japoński Dzień Dziecka

Kodomo no hi (子供の日), czyli Japoński Dzień Dziecka ponownie w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha! Jak co roku zapraszamy dzieci i rodziców do wspólnej zabawy, tym razem 8 maja od godziny 11.00!

STOISKA OTWARTE

13.00–16.00 Kendama

Zapraszamy do odwiedzin kameralnego stoiska z kendamą – tradycyjną japońską grą zręcznościową łączącą w sobie prostotę wykonania z ekscytującą rozgrywką. Drewniana kendama jest cenioną grą sportową, oferującą bogaty zestaw trików. Osoby zainteresowane będą mogły spróbować swoich sił podczas gry. Edukatorzy przybliżą instrukcje i zaprezentują podstawowe triki.

10.00–17.00 Quiz po wystawie Ja, kot. Koty w sztuce Japonii i Zachodu

Do pobrania na recepcji przy zakupie biletu rodzinnego na wydarzenie. Liczba quizów jest ograniczona.

11.00–14.00 Kocie fukuwarai

Warsztat w formie stoiska inspirowany tradycyjną układanką fukuwarai. Jej nazwa oznacza „uśmiech szczęścia”, którego z pewnością nie zabraknie. Tematem przewodnim zajęć będą koty.

WARSZTATY NA ZAPISY

Origami – warsztaty

Origami to tradycyjna sztuka składania papieru. Nazwa pochodzi od japońskich znaków: „składać” (jap. oru) oraz „papier” (jap. kami). Do praktykowania origami potrzebna jest kartka papieru o odpowiedniej wielkości i kształcie, a także znajomość sekwencji zagięć, które pozwalają na wykreowanie pożądanego kształtu. Sztuka ta pozwala tworzyć m.in. papierowe figury roślin i zwierząt, przedmioty nawiązujące do poszczególnych pór roku, a także akcesoria zakorzenione w japońskiej tradycji.

Warsztaty odbędą się w przestrzeni Szkoły Języka Japońskiego Muzeum Manggha w niedzielę 8 maja 2021 r. w dwóch turach:

11.00–12.00 I tura, j. polski
13.00–14.00 II tura, j. ukraiński

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres e-mail: recepcja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Origami 08.05”. W treści należy podać: imię, nazwisko, numer telefonu, preferowaną turę zajęć oraz wiek zgłaszanego Uczestnika. Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (limit: 15 osób w grupie). Koszt udziału w cenie biletu rodzinnego (45 zł), który upoważnia do skorzystania z oferty maksymalnie: 1 opiekun + 3 dzieci lub 2 opiekunów + 2 dzieci. Płatności dokonuje się stacjonarnie w dniu warsztatów.

Uprzejmie prosimy o dostosowanie się do zaproponowanej organizacji zajęć: na czas warsztatów prosimy nie pozostawiać dzieci bez opieki osoby dorosłej. Przyjmujemy jedynie zgłoszenia w formie „dorosły/dorośli + dziecko/dzieci”.

Wachlarze uchiwa – warsztaty plastyczne

Zajęcia inspirowane tradycyjnymi japońskimi wachlarzami uchiwa – o okrągłej, nieskładanej papierowej formie, z elementami rozszczepionych włókien bambusa. Wachlarze typu uchiwa rozpowszechniły się w Japonii w XIV wieku. Do czego wykorzystuje się je współcześnie? Mogą być formą gustownego prezentu, oferują ochłodę w gorący i duszny dzień. Warto je mieć przy sobie podczas grillowania, kiedy chcemy wzniecić większy płomień pod potrawą. To także jeden z atrybutów tancerzy w czasie letnich festiwali japońskich.

W trakcie warsztatów Uczestnicy stworzą autorską dekorację papierowej powierzchni otrzymanego modelu wachlarza. Inspiracji dostarczy nam japońska tradycja i świat przyrody. Zajęcia będą utrzymane w lekkiej formie intuicyjnych aktywności plastycznych.

Warsztaty odbędą się w przestrzeni Galerii Europa – Daleki Wschód w niedzielę 8 maja 2021 r. w dwóch turach:

13.00–14.00 I tura, j. polski
15.00–16.00 II tura, j. ukraiński

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres e-mail: recepcja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Wachlarze 08.05”. W treści należy podać: imię, nazwisko, numer telefonu, preferowaną turę zajęć oraz wiek zgłaszanego Uczestnika. Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (limit: 12 osób w grupie). Koszt udziału w cenie biletu rodzinnego (45 zł), który upoważnia do skorzystania z oferty maksymalnie: 1 opiekun + 3 dzieci lub 2 opiekunów + 2 dzieci. Płatności dokonuje się stacjonarnie w dniu warsztatów.

Uprzejmie prosimy o dostosowanie się do zaproponowanej organizacji zajęć: na czas warsztatów prosimy nie pozostawiać dzieci bez opieki osoby dorosłej. Przyjmujemy jedynie zgłoszenia w formie „dorosły/dorośli + dziecko/dzieci”.

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole