Restoration of Japanese Painting

29 oraz 30 lipca zapraszamy serdecznie na seminarium, pokazy i warsztaty konserwatorskie prowadzone przez specjalistów z Instytutu Tobunken w Tokio.

Szczegóły dotyczące rejestracji po kliknięciu tutaj.

Organizatorem wydarzenia jest Tokyo National Research Institute for Cultural Properties, od 1991 znane jako Program współpracy na rzecz ochrony obiektów sztuki japońskiej za granicą. W ramach programu w latach od 2015 do 2018 roku odnowiono trzy zwoje z kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie.

Skupiając się na ekspozycji tych dzieł, międzynarodowe forum pod nazwą Restoration of Japanese Painting odbędzie się w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.

Przy konserwacji japońskich dzieł sztuki, oprócz specjalnych materiałów, wymagana jest przede wszysstkim znajomość tradycyjnych technik konserwatorskie. Owe techniki oraz sposoby produkcji materiałów zostały zachowane ze szczególną dokładnością w Japonii. Spotkanie organizowane w Muzeum Manggha ma na celu zrozumienie procesu renowacji japońskich obrazów poprzez ekspozycję odnowionych dzieł sztuki oraz szereg wykładów, demonstracji, a także warsztatów.

PATRONAT HONOROWY

KONSUL HONOROWY JAPONII
W KRAKOWIE

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole