Warsztaty haftowania z Haftową Babą – motyw kwiatów

Jak współcześnie wykorzystać przepiękne wzory z tradycyjnych kimon? Wykonać własną naszywkę, którą można umieścić na dowolnym ubraniu: kurtce, koszulce, spodniach czy torebce. Uczestnicy wykonywają je techniką haftu płaskiego, na filcu. Używać będą prostych ściegów, dzięki którym poznają podstawy tej techniki, a efektem finalnym będzie mały haft — naszywka. Tak jak w tradycyjnych wzorach na kimonach nie zabraknie tutaj błyszczących nici, ale zamiast jedwabiu podczas haftowania wykorzystana zostanie bawełna merceryzowana, czyli tradycyjny tańszy odpowiedniki jedwabiu. To on spopularyzował haft!

Nie musicie mieć zdolności manualnych, oraz potrafić haftować. Otrzymacie gotowy wzór, na którym nauczycie się jak go wykonać. Na warsztatach zostaną zapewnione wszystkie niezbędne materiały.

Warsztaty odbędą się w przestrzeni Galerii Europa - Daleki Wschód w niedzielę 5 lutego 2023 r. w godzinach 11.00–15.00. Spotkanie przeznaczone jest dla osób dorosłych. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres e-mail: recepcja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Haft - kwiaty”. W treści należy podać: imię, nazwisko, wiek zgłaszanego uczestnika oraz numer telefonu. Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (limit: 10 osób). Istnieje możliwość zapisania się na cały cykl pięciu warsztatów. Koszt uczestnictwa w jednym warsztacie: 190 zł. W cenie zawarte są wszystkie materiały potrzebne do wykonania haftu oraz bilet wstępu upoważniający do samodzielnego zwiedzenia wystaw prezentowanych tego dnia w Muzeum Manggha. 

Uczestnicy otrzymają informację mailową z prośbą o uregulowanie wpłaty w formie przelewu bankowego. Płatności należy dokonać w ciągu 2 dni roboczych od momentu otrzymania informacji zwrotnej z akceptacją zgłoszenia.

W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w warsztatach w terminie późniejszym niż na 3 dni przed rozpoczęciem zajęć Muzeum Manggha zastrzega prawo zatrzymania 20% wpłaconej przez Uczestnika kwoty tytułem pokrycia kosztów związanych z przygotowaniem materiałów towarzyszących i zaangażowaniem osób współpracujących przy organizacji zajęć edukacyjnych. Pozostałe 80% wpłaconej kwoty zostanie zwrócone na wskazany przez uczestnika rachunek bankowy w terminie 7 dni od daty poinformowania o rezygnacji z udziału w zajęciach edukacyjnych. 
 
Potrzebę uzyskania faktury prosimy zaznaczyć w mailu zgłoszeniowym. 


O PROWADZĄCEJ

Nazywam się Kamila, szerzej w internecie znana jako Haftowa Baba. Od lat zajmuję się haftem płaskim, a moją specjalnością jest haft realistyczny. Od 2019 roku uczę haftu, zarówno na moim YouTubie, jak i na Instagramie oraz na różnych warsztatach organizowanych w całej Polsce. Zajmuję się też łączeniem technik artystycznych, w których używa się różnych tekstyliów, od tkanin po wełny, filce czy nici. Jestem laureatką nagrody dla Influecera 2022 w kategorii Wnętrza i DIY, zostałam też wyróżniona w konkursie: Inspiruj kolorem, jako jedyna hafciarka płaska w głównej kategorii. Inspiruje mnie sztuka, natura i inni twórcy. Chcę by rękodzieło było traktowane na równi z innymi działaniami artystycznymi.


Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z regulaminem wydarzeń edukacyjnych. Rezerwując miejsce w grupie zajęciowej uczestnik zgadza się na warunki opisane w regulaminie.

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole