Warsztaty origami – między dorosłymi

Zapraszamy na warsztaty origami – tradycyjnej sztuki składania papieru. Zajęcia odbędą się w przestrzeni Muzeum Manggha w środę 11 września w godz. 16.00–16.45. Dynamika spotkania dostosowana będzie do osób dorosłych.

Minimalny wiek uczestnika: 17 lat
Poziom: origami prowadzone od podstaw

Koszt udziału wynosi 10 zł za osobę, płatności dokonuje się stacjonarnie w dniu warsztatów. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres mailowy edukacja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Origami 11 września”, a w treści podając imię, nazwisko oraz wiek zgłaszanego uczestnika. Z uwagi na limitowaną liczbę miejsc (maksymalnie 20 osób), zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji.

Czym jest origami? Jest to tradycyjna sztuka składania papieru. Nazwa pochodzi od japońskich znaków: „składać” (jap. ori) oraz „papier” (jap. kami). Do praktykowania origami potrzebna jest kartka papieru o odpowiedniej wielkości i kształcie, a także znajomość sekwencji zagięć, które pozwolą nam wykreować pożądany kształt. Jedną z najpopularniejszych figur origami jest żuraw (jap. tsuru), w kulturze japońskiej postrzegany jako symbol długowieczności, szczęścia i lojalności.

Tematyka origami jest bardzo różnorodna. Sztuka ta pozwala tworzyć m.in. papierowe figury roślin i zwierząt, przedmioty nawiązujące do poszczególnych pór roku, akcesoria zakorzenione w tradycji japońskiej. Finalny efekt wizualny origami uzależniony jest od umiejętności manualnych oraz poziomu precyzji wykonywanych zagięć. Przemysł papierniczy wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pasjonatów origami: w sprzedaży dostępne są zestawy arkuszy papieru o optymalnej gramaturze oraz bogatej palecie barw i wzorów.

PATRONAT HONOROWY

KONSUL HONOROWY JAPONII
W KRAKOWIE

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole