Warsztaty zdobienia wachlarzy – między dorosłymi

Zajęcia inspirowane tradycyjnymi japońskimi wachlarzami uchiwa – o okrągłej, nieskładanej formie z papieru ryżowego, z elementami rozszczepionych włókien bambusa.

Wachlarze typu uchiwa rozpowszechniły się w Japonii w XIV wieku. Korzysta się z nich głównie podczas gorącej i dusznej pogody, w celu ochłodzenia się, a także przy grillowaniu, aby wzniecić większy płomień pod potrawą. Są również częstym atrybutem tancerzy podczas powszechnych w Japonii letnich festiwali. Wzory na nich umieszczane wiążą się z ważną dla estetyki japońskiej cyklicznością i naturą. Uchiwa może być również podarowany jako gustowny prezent.

Zajęcia odbędą się w przestrzeni Muzeum Manggha we wtorek 13 sierpnia w godz. 16.00–17.00. Tempo pracy dostosowane będzie do osób dorosłych.

Minimalny wiek uczestnika: 16 lat
Poziom: warsztat prowadzony od podstaw

W trakcie zajęć uczestnicy będą pracować w duchu estetyki malarstwa tuszowego sumie, tworząc autorską dekorację papierowej powierzchni otrzymanych modeli wachlarzy. W ramach wstępu Edukator opowie o podstawach filozoficznych i estetycznych sumie, a także o funkcji wachlarzy w kulturze japońskiej. Grupa warsztatowa odbędzie krótki instruktaż dotyczący posługiwania się pędzlami i tuszem.

Koszt udziału wynosi 15 zł za osobę, płatności dokonuje się stacjonarnie w dniu warsztatów. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres mailowy edukacja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Wachlarze 13 sierpnia”, a w treści podając imię, nazwisko oraz wiek zgłaszanego uczestnika. Z uwagi na limitowaną liczbę miejsc (maksymalnie 20 osób), zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji.

PATRONAT HONOROWY

KONSUL HONOROWY JAPONII
W KRAKOWIE

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole