WEARABLE ART – współczesne kimona HAWROT w multimedialnej retrospektywie

Z wielką przyjemnością zapraszamy na wykład poświęcony twórczości modowej marki HAWROT oraz jej współpracy z różnymi artystami. Spotkanie poprowadzi Joanna Hawrot – założycielka marki, od lat nowatorsko przekładająca prace artystów sztuki współczesnej na język mody, włączając ich tym samym do twórczego dialogu. Dzięki takiemu działaniu, moda staje się papierkiem lakmusowym współczesnych tendencji w sztuce, wprowadza ją w nowe rejestry interpretacji oraz znajduje dla niej nowe role. Wzory na autorskich kimonach Joanny Hawrot powstawały w kooperacji z Aleksandrą Waliszewską, Maurycym Gomulickim czy Angeliką Markul. Także w przestrzeni jej butiku przy ulicy Kopernika w Warszawie, gości sztuka próby muzealnej.

Hawrot od lat tworzy w nurcie wearable art – sztuki do noszenia. Jest autorką artystycznych performance’ów z pogranicza mody i sztuki, realizujących filozofię from fashion to art. Flagowym modelem stworzonej przez nią marki jest kimono, interpretowane w kontekście ilustracji, malarstwa i nowych technologii. Projekty Hawrot to formy artystycznej ekspresji, poruszające się między funkcjonalnością ubrania a unikatowością dzieła sztuki. Marka w swojej twórczości pozostaje wierna japońskiej estetyce polaryzacji, polegającej na wyrażeniu maksymalnej treści w minimalnej formie. W kolekcjach sięga do orientalnych inspiracji, przenosząc kulturę i tradycję Azji w przestrzeń nowoczesnej europejskiej metropolii.

Wykład odbędzie się w przestrzeni Galerii Europa – Daleki Wschód w sobotę 25 marca 2023 r. o godzinie 14.00. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres e-mail: recepcja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Wykład HAWROT”. W treści należy podać: imię, nazwisko, wiek zgłaszanego uczestnika oraz numer telefonu. Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (limit: 40 osób). Koszt uczestnictwa w wykładzie w cenie biletu za 2 zł.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z regulaminem wydarzeń edukacyjnych. Rezerwując miejsce w grupach zajęciowej Uczestnik zgadza się na warunki opisane w regulaminie.

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole