Wejdź do świata kimon – oprowadzania po wystawie

15 stycznia zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w oprowadzaniach po wystawie KIMONO. Nieprzebranie inspiracje przeznaczonych dla trzech różnych grup wiekowych.

Oprowadzanie kreatywne dla dzieci w wieku 4–6 lat oraz 7–10 lat

Dlaczego kimono to tradycyjny strój japoński? Co w Japonii można założyć w lecie, a co w zimie i co do tego wszystkiego ma żuraw? O fascynującym świecie japońskich kimon i ukrytych na nich opowieściach dowiecie się podczas kreatywnego zwiedzania po wystawie.

Zwiedzanie wystawy z przewodnikiem odbędzie się w przestrzeni Galerii Europa – Daleki Wschód w niedzielę 15 stycznia 2023 r. Spotkanie przeznaczone jest dla:

- rodzin z dziećmi w wieku 4–6 lat (GRUPA 1) w godzinach 10.30–11.30;
- rodzin z dziećmi w wieku 7–10 lat (GRUPA 2) w godzinach 11.45–12.45.

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres e-mail: recepcja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Kreatywne oprowadzanie 15.01 + numer grupy”. W treści należy podać: imię, nazwisko, wiek zgłaszanego Uczestnika oraz numer telefonu opiekuna Uczestnika. Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (limit: 10 osób). Koszt uczestnictwa: 10 zł (usługa przewodnicka) + zakup biletu wstępu według obowiązującego cennika. Płatności dokonuje się stacjonarnie w dniu spotkania.

Oprowadzanie kuratorskie dla dorosłych

Prezentowana wystawa obejmuje szeroką gamę kimon z XX i XXI wieku z kolekcji Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha: od kimon z okresów Taishō (1912–1926) i Shōwa (1926–1989), kiedy to moda zmieniała się dynamicznie pod wpływem modernizacji Japonii, po czasy współczesne i przykłady poszukujące nowych interpretacji kimona.

Zwiedzanie wystawy z kuratorką odbędzie się w przestrzeni Galerii Europa – Daleki Wschód w niedzielę 15 stycznia 2023 r. w godzinach 12.00–13.00. Spotkanie przeznaczone jest dla osób dorosłych. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres e-mail: recepcja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Oprowadzanie kuratorskie kimona 15.01”. W treści należy podać: imię, nazwisko, wiek zgłaszanego Uczestnika. Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (limit: 20 osób). Koszt uczestnictwa w ramach biletu wstępu według obowiązującego cennika. Płatności dokonuje się stacjonarnie w dniu spotkania.

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole