Wystawa „Inner Strenght” w dniu 31 lipca od godziny 16.00 nieczynna

Zderzacz kultur. Sztuka postegzotyczna

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha serdecznie zaprasza 9 listopada o godz. 18.00 na wernisaż wystawy Zderzacz kultur. Sztuka postegzotyczna, będącej autorskim projektem Goschki Gawlik, uznanej kuratorki z Wiednia.

Tytułowy „zderzacz” nie jest tu rozumiany jako gwałtowna konfrontacja, gdzie jedna wartość wypierana jest przez drugą. Wręcz przeciwnie – dzięki zwrotnej internalizacji odmiennych kultur Wschodu i Zachodu tworzone są nowe „postegzotyczne” jakości artystyczne w sztuce współczesnej. Zaprezentowane media to między innymi: malarstwo, obiekty, rzeźby oraz filmy video zaprezentowane według projektu Mateusza Okońskiego.


Artyści:
Ei Arakawa / Nikolas Gambaroff, Georg Baselitz, Nina Beier, Andy Hope 1930, Barbara Mungenast, Paulina Ołowska, Yan Pei-Ming, Imran Qureshi, Shuvo Rafiqul, Franz Schubert, Sung Tieu, Danh Vō, Kay Walkowiak, Hans Weigand, Guan Xiao, Lei Xue, Jakub Julian Ziółkowski


Więcej informacji o wystawie:
http://manggha.pl/wystawa/zderzacz-kultur-sztuka-postegzotyczna


Imran Qureshi, Efekty uboczne (fragment), 2017
(fot. Usman Javaid, dzięki uprzejmości Galerie Thaddaeus Ropac, Londyn, Paryż, Salzburg)

Podczas imprezy wykonywane będą fotografie dla celów dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w imprezie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykonanie tych fotografii oraz wykorzystanie i rozpowszechnianie wizerunku uczestników wraz z jego opisaniem poprzez wskazanie okoliczności wykonywania fotografii oraz miejsca ich wykonywania, w tym w szczególności zgodę na wykorzystanie i rozpowszechnianie ich wizerunku w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Rozpowszechnianie będzie miało miejsce przez czas nieoznaczony za pomocą strony internetowej organizatora imprezy.
NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole