ÁLVARO SIVIERO & VIENNA MORPHING QUINTET

Morphing Chamber Orchestra wraca do Europy po udanej trasie koncertowej w Brazylii z pianistą Álvaro Siviero!

Podczas koncertów w czterech brazylijskich metropoliach orkiestra wykonywała klasykę wiedeńską Mozarta, Kreislera i Straussa oraz I koncert fortepianowy Fryderyka Chopina. Trasa była efektem wieloletniej współpracy znanego pianisty brazylijskiego Álvaro Siviero i dyrektora artystycznego Morphing Chamber Orchestra Tomasza Wabnica, którzy obecnie przygotowują się do nadchodzących projektów!

Kolejny koncert odbędzie się 18 września o godzinie 19.00 w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. Lider zespołu, mający polskie korzenie, nie może doczekać się zaprezentowania muzyki Chopina w jego ojczystym kraju i tym samym odwzajemnienia gościnności i przyjaznego przyjęcia jakie udzielił tej muzyce pan Siviero w Brazyli!

Bilety w cenie 70 zł do nabycia w kasie Muzeum Manggha od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00–17.30 oraz przed spektaklem w godzinach 10.00–19.30. Zachęcamy do wcześniejszego zakupu z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc.

BILETY ONLINE do nabycia tutaj.


WYSTAPIĄ:

Álvaro Siviero – brazylijski pianista od dzieciństwa zakochany w fortepianie. Muzyk aktywny na brazylijskiej scenie muzycznej jako solista i kameralista. Siviero gościł w Niemczech, Portugalii, Włoszech, USA, Czechach, Austrii, Polsce, Francji, Anglii, Szwajcarii. Występował także jako solista z takimi orkiestrami jak London Festival Orchestra, Orquesta Académica de Madrid, Budapest Chamber Orchestra, Russian Virtuosi of Europe, The City of Prague Philharmonic Orchestra, Polska Filharmonia Bałtycka, Sinfonia Rotterdam, Salzburscy soliści kameralni, I Musici of Montreal. Siviero był pierwszym brazylijskim pianistą na świecie wybranym do udziału w Kursach Mistrzowskich Beethovena w Fondazione Wilhelm Kempff w Positano we Włoszech. W 2007 roku Siviero wystąpił z ekskluzywnym recitalem dla Papieża Benedykta XVI podczas wizyty Biskupa Rzymu w Brazylii. W 2009 roku pianista jako jedyny artysta został zaproszony do reprezentowania Brazylii na historycznym, ogólnoświatowym Spotkaniu Artystów w Kaplicy Sykstyńskiej w Rzymie. W 2011 roku Siviero został wybrany do poprowadzenia oficjalnego recitalu na otwarcie miejsca, w którym mieszkał Chopin, w Cartoixa de Valldemossa na Maiorce. Jako dyrektor muzyczny i artystyczny Siviero koordynował kilka sezonów międzynarodowych koncertów w swojej ojczyźnie, a także promocję znacznej liczby krajowych orkiestr swojego kraju, co zaowocowało otrzymaniem w 2016 roku nagrody uznania Comenda da Ordem do Mérito Cultural Carlos Gomes (stopień dowódcy). Pianista posiada dyplom z edukacji wielokulturowej w Lesley College w Cambridge, a także fizykę na Universidade de São Paulo. O muzyce klasycznej pisze w gazecie O Estado de São Paulo.

Yuuki Wong – violin I
Josefina Alcaide – violin II
Tomasz Wabnic – art. dir. viola I
Anna Taddeo – cello
Grzegorz Frankowski – contrabass

PROGRAM:

1. WOLFGANG AMADEUS MOZART
(Salzburg, 1756 – Wien 1791)

Divertimento in D, KV 136/125a
I Allegro
II Andante
III Presto
string quintet

2. HEITOR VILLA-LOBOS
(Rio de Janeiro, 1887 – Rio de Janeiro, 1959)

Choros n. 5 „Alma Brasileira“
piano solo

3. HEITOR VILLA-LOBOS
(Rio de Janeiro, 1887 – Rio de Janeiro, 1959)

Valsa da Dor
piano solo

4. HEITOR VILLA-LOBOS
(Rio de Janeiro, 1887 – Rio de Janeiro, 1959)

Dansa do Indio Branco
piano solo

5. HEITOR VILLA-LOBOS
(Rio de Janeiro, 1887 – Rio de Janeiro, 1959)

Prelude of Bachianas n. 4
frag. Arranged for string quintet

6. FREDERIC CHOPIN
(Zelazowa Wola, 1810 – Paris, 1849)

Walzes, Op. 64: No. 2 in C – sharp minor
Arranged for string quintet

7. FREDERIC CHOPIN
(Zelazowa Wola, 1810 – Paris, 1849)

Concerto No. 1, E minor, Op. 11
I Allegro maestoso
II Romanze – Larghetto
III Rondo – Vivace
Arranged for piano solo & string quintet
NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole