Genshitsu Sen – Pokój przez czarkę herbaty

Stowarzyszenie SENSHINKAI Chadou Urasenke Tankoukai oraz Muzeum Manggha zapraszają serdecznie 11 lipca o godzinie 12.00 na letnie spotkanie herbaciane w ramach kwartalnych spotkań herbacianych 2021. Po długiej przerwie powracamy ze stacjonarną formą wydarzenia!

Temat prelekcji, którą poprowadzi Maxim Polishchuk to Genshitsu Sen – Pokój przez czarkę herbaty. Genshitsu Sen to Wielki Mistrz Drogi Herbaty oraz głowa rodu Urasenke (obecnie emerytowany) w XV pokoleniu. Po doświadczeniach II wojny światowej, Genshitsu Sen poświęcił się promocji pokoju na świecie poprzez wartości będące rdzeniem Drogi Herbaty w tradycji Urasenke – wa, kei, sei, jaku (harmonia, szacunek, czystość, spokój). Prelekcja przybliży sylwetkę tej wyjątkowej osoby.

Dopełnieniem wydarzenia będzie pokaz parzenia herbaty w wykonaniu członków Stowarzyszenia SENSHINKAI. Informujemy, że ceremonia herbaciana nie ma charakteru degustacji.

Spotkanie odbędzie się w pawilonie herbacianym SENSHIN-AN (w razie złej pogody w sali wielofunkcyjnej Muzeum Manggha). Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres e-mail: recepcja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Ceremonia herbaciana 11.07”. W treści należy podać: imię, nazwisko oraz numer telefonu. Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (limit: 20 osób). Koszt udziału wynosi 10 zł, płatności dokonuje się stacjonarnie w dniu wydarzenia.

Uczestnicy są zobowiązani do zakrywania nos i ust przy pomocy maseczki.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z regulaminem wydarzeń edukacyjnych. Rezerwując miejsce w grupie zajęciowej Uczestnik zgadza się na warunki opisane w regulaminie.

Uwaga: Uczestnik wydarzenia/opiekun prawny jest zobowiązany do złożenia pisemnego oświadczenia przy wejściu na zajęcia, że według swojej najlepszej wiedzy, nie jest/jego podopieczny nie jest osobą zakażoną wirusem SARS-CoV-2 oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. W przypadku wystąpienia u uczestnika objawów zakażenia COVID-19 do 14 dni od daty wydarzenia uczestnik/opiekun prawny zobowiązuje się niezwłocznie poinformować o tym właściwe służby sanitarne i epidemiologiczne, a także Muzeum Manggha na adres mailowy muzeum@manggha.pl. Wzór oświadczenia uczestnika jest dostępny do wglądu tutaj; wzór oświadczenia opiekuna uczestnika tutaj. Wydruki oświadczenia będzie można uzyskać również w dniu wydarzenia od pracownika recepcji muzealnej.

Stowarzyszenie Senshinkai powstało dzięki inicjatywie japońskiej nauczycielki herbaty, Etsuko Yamaguchi, która od niemal czterdziestu lat szerzyła kulturę swego kraju podczas licznych wizyt w Polsce. Kraków przyciągnął jej szczególną uwagę, a współpraca z Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha zaowocowała utworzeniem w 2001 roku regularnie ćwiczącej grupy. W 2007 roku Stowarzyszenie zostało oficjalnie uznane za część Chadō Tankōkai, będącego elementem struktury szkoły Urasenke. Dzięki wsparciu profesor Yamaguchi organizowane są cykliczne warsztaty, a jej polscy uczniowie mają możliwość dalszego kształcenia się na specjalnym kursie dla obcokrajowców w szkole Urasenke w Kyoto. Od 2017 roku uczniami krakowskiej filii szkoły Urasenke opiekuje się pani profesor Michiru Sugimoto.

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole