Japonia oczami Andrzeja Wajdy

Rysunki i szkice Andrzeja Wajdy z podróży po Japonii to interesujący przykład polskiego japonizmu. Unikatowy zbiór prac na papierze pozwala nam spojrzeć oczami artysty na kulturę, sztukę i życie codzienne mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni. To nie tylko wizualna opowieść o Japonii, ale także opowieść o malarzu-reżyserze, jego inspiracjach, odkryciach i preferencjach artystycznych.

Zapraszamy na spotkanie, podczas którego prześledzimy wybrane punkty japońskiej podróży Wajdy przez pryzmat jego prac. Wydarzenie będzie składać się z 2 części: prelekcji Edukatora oraz oprowadzania po wystawie Andrzej Wajda. Japoński notes.

Spotkanie odbędzie się w przestrzeni Muzeum Manggha w piątek 21 lutego w godz. 17.00–18.00. Dynamika zajęć dostosowana będzie do młodzieży (+14) i osób dorosłych. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres mailowy edukacja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Japonia Wajdy 21.02”, a w treści podając imię, nazwisko, nr tel. oraz wiek zgłaszanego uczestnika. Z uwagi na limitowaną liczbę miejsc (maksymalnie 30 osób), zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji.

Koszt udziału – do wyboru trzy opcje:
  • 10 zł za osobę (bilet edukacyjny za zajęcia w przestrzeni wystawy): udział w wydarzeniu Japonia oczami Andrzeja Wajdy,
  • 20 zł za osobę (bilet ulgowy wg cennika muzealnego – dedykowany osobom, którym wg regulaminu Muzeum przysługuje ulga): udział w wydarzeniu Japonia oczami Andrzeja Wajdy oraz możliwość samodzielnego zwiedzenia pozostałych bieżących wystaw w Muzeum Manggha,
  • 30 zł za osobę (bilet normalny wg cennika muzealnego): udział w wydarzeniu Japonia oczami Andrzeja Wajdy oraz możliwość samodzielnego zwiedzenia pozostałych bieżących wystaw w Muzeum Manggha.
Wydarzenie w ramach cyklu Poznajemy Japonię. Informacje o możliwości otrzymania karnetu promocyjnego dla stałych Gości opisane są tutaj. O chęci uzyskania karty prosimy poinformować w treści maila zgłoszeniowego.

PATRONI MEDIALNI

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole