Japonia oczami Andrzeja Wajdy

W związku z decyzją sztabu kryzysowego z udziałem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o czasowym zamknięciu instytucji kultury, filharmonii, oper, teatrów, muzeów, kin oraz szkół, uczelni wyższych i placówek szkolnictwa artystycznego informujemy o odwołaniu oprowadzania.

Za utrudnienia najmocniej przepraszamy.

_______

Rysunki i szkice Andrzeja Wajdy z podróży po Japonii to interesujący przykład polskiego japonizmu. Unikatowy zbiór prac na papierze pozwala nam spojrzeć oczami artysty na kulturę, sztukę i życie codzienne mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni. To nie tylko wizualna opowieść o Japonii, ale także opowieść o malarzu-reżyserze, jego inspiracjach, odkryciach i preferencjach artystycznych.

Zapraszamy na spotkanie, podczas którego prześledzimy wybrane punkty japońskiej podróży Wajdy przez pryzmat jego prac. Wydarzenie będzie składać się z 2 części: prelekcji Edukatora oraz oprowadzania po wystawie Andrzej Wajda. Japoński notes.

Spotkanie odbędzie się w przestrzeni Muzeum Manggha w sobotę 14 marca w godzinach 12.45–14.00. Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży (+14) i osób dorosłych.  Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres e-mail: edukacja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Japonia Wajdy 14.03”. W treści należy podać: imię, nazwisko, numer telefonu oraz wiek zgłaszanego uczestnika. Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc.

Koszt udziału – do wyboru trzy opcje:

  • 10 zł za osobę (bilet edukacyjny za zajęcia w przestrzeni wystawy): udział w wydarzeniu Japonia oczami Andrzeja Wajdy,
  • 20 zł za osobę (bilet ulgowy wg cennika muzealnego – dedykowany osobom, którym wg regulaminu Muzeum przysługuje ulga): udział w wydarzeniu Japonia oczami Andrzeja Wajdy oraz możliwość samodzielnego zwiedzenia pozostałych wystaw w Muzeum Manggha,
  • 30 zł za osobę (bilet normalny wg cennika muzealnego): udział w wydarzeniu Japonia oczami Andrzeja Wajdy oraz możliwość samodzielnego zwiedzenia pozostałych wystaw w Muzeum Manggha.

Wydarzenie w ramach cyklu Poznajemy Japonię. Informacje o możliwości otrzymania karnetu promocyjnego dla stałych gości opisane są tutaj. O chęci uzyskania karty prosimy poinformować w treści e-maila zgłoszeniowego.

PATRONAT MEDIALNY

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole