Japońska Akademia Przedszkolaka

Zapraszamy do udziału w zajęciach Japońskiej Akademii Przedszkolaka – serii niedzielnych spotkań przeznaczonych dla dzieci w wieku 5–6 lat. Cykl lekcji przybliża kulturę Kraju Kwitnącej Wiśni w przyjazny sposób: przez zabawy z językiem japońskim, warsztaty plastyczne, baśnie, opowieści o świętach i festiwalach. 

Tematem szóstego spotkania Akademii będzie hanami – japońska tradycja podziwiania kwiatów. Dzieci wysłuchają opowieści o piknikach, które Japończycy chętnie organizują w ramach zwyczaju oglądania kwitnących drzew wiśni. W części warsztatowej wykonamy wiosenne prace plastyczne w formie kirigami –sztuki polegającej na tworzeniu ażurowych wzorów poprzez składanie i cięcie papieru. 

Zajęcia odbędą się w niedzielę 21 kwietnia 2024 roku w godzinach 10.30–11.30 w przestrzeni Galerii Europa – Daleki Wschód. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: recepcja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Akademia Przedszkolaka 21.04”. W treści należy podać: imię, nazwisko, wiek dziecka oraz numer telefonu opiekuna. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (limit: 14 osób) zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji. Koszt udziału wynosi 25 złotych/osoba. Płatności dokonuje się stacjonarnie w dniu wydarzenia w recepcji budynku głównego Muzeum Manggha. Zajęcia prowadzone są w języku polskim. 

WAŻNE: Prosimy nie pozostawiać dzieci bez opieki osoby dorosłej. Opiekunowie nie ponoszą kosztów udziału. W czasie spotkania przebywają w przestrzeni warsztatowej, ale nie uczestniczą w zajęciach. Warunek obecności opiekuna jest obowiązkowy i nie podlega negocjacji z edukatorkami.

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole