Klub Origami – spotkanie piąte (młodzież 12–16 lat)

Origami to tradycyjna sztuka składania papieru. Nazwa pochodzi od japońskich znaków: „składać” (jap. oru) oraz „papier” (jap. kami). Do praktykowania origami potrzebna jest kartka papieru o odpowiedniej wielkości i kształcie, a także znajomość sekwencji zagięć, które pozwalają na wykreowanie pożądanego kształtu. Sztuka ta pozwala tworzyć m.in. papierowe figury roślin i zwierząt, przedmioty nawiązujące do poszczególnych pór roku, a także akcesoria zakorzenione w japońskiej tradycji. 

Klub Origami Muzeum Manggha to 4-miesięczna (marzec – czerwiec 2022 r.) seria warsztatów plastycznych prowadzona od podstaw jako cykl zajęć. W ramach Klubu odbędą się spotkania tematyczne dla trzech różnych grup podzielonych ze względu na wiek uczestników. W każdym miesiącu przewidziane są dwa spotkania dla każdej z grup wiekowych. Jedno spotkanie w weekend, a drugie najczęściej w tygodniu (w poniedziałki grupa dla dorosłych i starszej młodzieży, a w piątki grupa dla dzieci 7–11 lat oraz grupa dla nastolatków).  

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres e-mail: edukacja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Klub Origami – spotkanie piąte”. W treści należy podać: imię, nazwisko, numer telefonu oraz wiek zgłaszanego Uczestnika. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji. Prosimy o nadsyłanie zgłoszeń w dniach 13.05–19.05.2022 r. Koszt jednorazowego uczestnictwa: 60 zł. Płatności za jednorazowy udział w zajęciach dokonuje się stacjonarnie w dniu spotkania. W cenie warsztatów zawarte są wszystkie materiały potrzebne do wykonania figur origami. Z każdym kolejnym spotkaniem wzrasta nieco poziom zaawansowania wykonywanych figur. Informujemy, że nie ma już możliwości nabycia karnetów na zajęcia.  

Piąte spotkanie dla grupy młodzieży 12–16 lat odbędzie się w piątek, 20 maja w godzinach 18.30–20.00. Tematem zajęć będzie Japoński Dzień Dziecka oraz bohaterowie japońskich legend i baśni. W pozostałych grupach wiekowych jest już komplet uczestników. 

Zachęcamy do zapoznania się z przewodnikiem dla wszystkich zainteresowanych dołączeniem do Klubu Origami.

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole