Klub Origami – spotkanie pierwsze

Zapraszamy na serię pierwszych spotkań Klubu Origami w sezonie jesień – zima 2022/2023. Plan wydarzeń z podziałem na grupy na weekend 24–25 września dostępny jest poniżej.

Origami to tradycyjna sztuka składania papieru. Nazwa pochodzi od japońskich znaków: „składać” (jap. oru) oraz „papier” (jap. kami). Do praktykowania origami potrzebna jest kartka papieru o odpowiedniej wielkości i kształcie, a także znajomość sekwencji zagięć, które pozwalają na wykreowanie pożądanego kształtu. Sztuka ta pozwala tworzyć m.in. papierowe figury roślin i zwierząt, przedmioty nawiązujące do poszczególnych pór roku, a także akcesoria zakorzenione w japońskiej tradycji. 
 
Klub Origami Muzeum Manggha to kilkumiesięczna seria (wrzesień 2022 – styczeń 2023) warsztatów plastycznych prowadzona od podstaw jako cykl zajęć. W ramach Klubu odbywają się spotkania tematyczne dla kilku grup podzielonych ze względu na wiek i poziom zaawansowania. W każdym miesiącu przewidziane są 1-2 spotkania dla każdej z grup. Jedno spotkanie w weekend, a drugie najczęściej w tygodniu (szczegółowy harmonogram z podziałem na grupy dostępny tutaj). 

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres edukacja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: “Klub Origami 24-25.09”. W treści należy podać: imię, nazwisko, numer telefonu do kontaktu, wiek zgłaszanego uczestnika i preferowaną grupę. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (limit: 10 osób w jednej grupie) zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji. 

Plan wydarzeń w terminie 24–25 września 2022 r.:
  • DZIECI 7-11 LAT – ETAP 1. GRUPA 1 (POCZĄTKUJĄCA) – 24 września, 10.00–11.30;
  • DZIECI 7-11 LAT – ETAP 1. GRUPA 2 (POCZĄTKUJĄCA) – 24 września, 12.30–14.00;
  • MŁODZIEŻ 12-16 LAT – ETAP 1. GRUPA POCZĄTKUJĄCA – 25 września, 10.00–11.30;
  • MŁODZIEŻ 17 + I DOROŚLI – ETAP 1. GRUPA POCZĄTKUJĄCA – 25 września, 12.00–13.30;
  • MŁODZIEŻ 17 + I DOROŚLI – ETAP 2. KROK DALEJ – 25 września, 14.30–16.00.

WAŻNE: w przypadku grup dzieci 7–11 lat prosimy nie pozostawiać dzieci bez opieki osoby dorosłej. Opiekunowie nie ponoszą kosztów udziału. W czasie spotkania przebywają w przestrzeni warsztatowej, ale nie biorą czynnego udziału w zajęciach.

Koszt udziału w każdym pojedynczym spotkaniu Klubu Origami to 60 zł/osobę. Karnet na wszystkie 8 spotkań wynosi 400 zł/osobę i upoważnia również do odebrania jednej darmowej wejściówki na wystawy w Muzeum Manggha w czasie trwania projektu (wrzesień 2022 – styczeń 2023). W cenie warsztatów zawarte są wszystkie materiały potrzebne do wykonania figur origami. Jednorazowy udział w wydarzeniu nie wymaga zapisania się na cały cykl. Opłatę za udział w pojedynczym spotkaniu prosimy uiścić w recepcji muzealnej w dniu wydarzenia. Pierwszeństwo udziału w warsztacie mają osoby, które opłacą karnet.  

Informacja dla osób chcących zakupić karnet: po przyjęciu zgłoszenia dotyczącego zakupu karnetu uczestnicy otrzymają informację mailową z prośbą o uregulowanie wpłaty w formie przelewu bankowego. Płatności za karnet należy dokonać w ciągu 2 dni roboczych od momentu otrzymania informacji zwrotnej z akceptacją zgłoszenia. 

Ze względu na konieczność przygotowania materiałów i zaangażowania edukatorów Muzeum Manggha nie przewiduje zwrotów za nieobecności uczestników, którzy wykupili karnety. W trakcie trwania danego cyklu zajęć Klubu Origami istnieje możliwość odrobienia nieobecności w dwóch terminach określonych przez osoby prowadzące. 

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z regulaminem Klubu Origami Muzeum Manggha – rezerwując udział w zajęciach zgadzają się Państwo na warunki w nim ujęte.

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole