Zapraszamy do zwiedzania muzeum w dniu 15 sierpnia w godzinach 10.00–18.00!

Kocim śladem

Początek czerwca podpowiada, że mamy dla Was kolejny koci konkurs!

Tym razem wraz z Wydawnictwem Uniwersytetu Jagiellońskiego przygotowaliśmy zadanie dla wielbicieli nie tylko futrzastych czworonogów, ale także kreatywnego pisania. Jeśli kiedykolwiek myśleliście o pisaniu opowiadań czy książek, ale Wasze pomysły nigdy nie zostały przelane na papier, mamy dla Was idealne zadanie – konkurs Kocim śladem na krótką rekomendację, streszczenie (tzw. blurb) książki, której fabuła musi być wymyślona właśnie przez Was!

Tekst konkursowy powinien:

-        nawiązywać do kociej tematyki (symbolika, historia, literatura, itp.),
-        być opatrzony tytułem,
-        zawierać pomiędzy 150 a 200 słów.

Tekst konkursowy przesyłajcie na adres biblioteka@manggha.pl w terminie 3–13 czerwca 2022 roku.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na Facebooku Muzeum Manggha oraz Instagramie bibliotecznym (@biblioteka_manggha) 20 czerwca. Na zwycięzców czekają nagrody:

I miejsce – książka Ona i jej kot autorstwa Makoto Shinkaia i Naruki Nakagawy, publikacja O czarnym kocie cesarza i inne opowieści. Koty w dawnej literaturze japońskiej, 2 bezpłatne bilety na wystawę Ja, kot. Koty w sztuce Japonii i Zachodu, a także gadżet ze sklepiku muzealnego.

II miejsce – książka Ona i jej kot autorstwa Makoto Shinkaia i Naruki Nakagawy, 2 bezpłatne bilety na wystawę Ja, kot. Koty w sztuce Japonii i Zachodu, a także gadżet ze sklepiku muzealnego.

III miejsce – książka Ona i jej kot autorstwa Makoto Shinkaia i Naruki Nakagawy, 2 bezpłatne bilety na wystawę Ja, kot. Koty w sztuce Japonii i Zachodu, a także gadżet ze sklepiku muzealnego.

Oraz wyróżnienia, za które Uczestnicy Konkursu otrzymają nagrody rzeczowe w postaci książki A gdyby tak ze świata zniknęły koty? oraz gadżet ze sklepiku muzealnego.

Regulamin konkursu znajdziecie pod linkiem tutaj.

Czekamy na Wasze teksty!

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole