Kokedama – warsztaty tworzenia rzeźb roślinnych

Kokedama to żywa rzeźba roślinna. Rozwija się we własnej kuli ziemi owiniętej mchem i umocnionej konstrukcją ze sznurka. Staje się ona coraz bardziej popularną formą tzw. wiszących ogrodów. Tworzy spektakularne układy „leśnych planet”, dumnie prezentuje się także osadzona na podstawce.

Zapraszamy na warsztaty tworzenia kokedamy, które poprowadzi krakowska pracownia botaniczna Zielonolistni. Zajęcia odbędą się w przestrzeni Galerii Europa–Daleki Wschód w sobotę 17 grudnia 2022 r. w godzinach 16.00–17.15. Podczas warsztatów uczestnicy poznają zasady pielęgnacji kokedamy oraz recepturę na stworzenie optymalnej mieszanki ziem. Spotkanie będzie doskonałą okazją, aby w twórczej atmosferze przełamać schematy myślowe dotyczące sfery hodowli roślin.

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres mailowy recepcja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Kokedama 17.12 cyprys”. W treści należy podać imię, nazwisko, numer telefonu oraz wiek zgłaszanego uczestnika. Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (limit: 12 osób). Nabór prowadzony jest do 11 grudnia 2022 r. Wydarzenie odbędzie się pod warunkiem zapisu minimum 9 osób. Po utworzeniu grupy uczestnicy otrzymają informację mailową z prośbą o uregulowanie wpłaty w formie przelewu bankowego. Płatności należy dokonać w ciągu 2 dni roboczych od momentu otrzymania informacji zwrotnej z akceptacją zgłoszenia. Zajęcia będą prowadzone od podstaw, dla osób początkujących. Spotkanie przeznaczone jest dla młodzieży (+14) i dorosłych. Koszt udziału wynosi 120 złotych/osobę. W cenie zawarte są wszystkie materiały potrzebne do wykonania aranżacji (w tym cyprys) oraz bilet wstępu upoważniający do samodzielnego zwiedzenia wystaw prezentowanych tego dnia w Muzeum Manggha.

Wydarzenie towarzyszące wystawie Watanabe Seitei. Imaginarium natury.

W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w warsztatach w terminie późniejszym niż na 3 dni przed rozpoczęciem zajęć Muzeum Manggha zastrzega prawo zatrzymania 20% wpłaconej przez Uczestnika kwoty tytułem pokrycia kosztów związanych z przygotowaniem materiałów towarzyszących i zaangażowaniem osób współpracujących przy organizacji zajęć edukacyjnych. Pozostałe 80% wpłaconej kwoty zostanie zwrócone na wskazany przez uczestnika rachunek bankowy w terminie 7 dni od daty poinformowania o rezygnacji z udziału w zajęciach edukacyjnych.

Potrzebę uzyskania faktury prosimy zaznaczyć w mailu zgłoszeniowym.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z regulaminem wydarzeń edukacyjnych. Rezerwując miejsce w grupie zajęciowej uczestnik zgadza się na warunki opisane w regulaminie.

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole