Mokulito. Warsztaty drukowania kartek świątecznych

Serdecznie zapraszamy na świąteczne warsztaty mokulito prowadzone przez Justynę Mazur-Kiwer. Mokulito to japońska technika druku płaskiego, gdzie matrycą jest drewno. Praca prowadzona jest w oparciu o zależność drewna względem tłuszczu i gumy arabskiej, a potem wody. 

Każdy uczestnik warsztatów wykona samodzielnie matrycę oraz wydrukuje nakład prac w oparciu o wybrany motyw świąteczny. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 10.30 w niedzielę, 10 grudnia 2023. Pierwsze półtorej godziny to tworzenie matrycy i gumowanie drewna. Po 30-minutowej przerwie technicznej będzie można wrócić do sali i przystąpić do drukowania. Proces odbędzie się rotacyjnie przy użyciu przenośnej prasy graficznej oraz ręcznie. Warsztaty potrwają do 14.30. Po skończonych warsztatach każda osoba otrzyma listę materiałów potrzebnych do wykonania grafiki w tej technice. Odbitki i matrycę można zabrać do domu. 

Zajęcia skierowane są do młodzieży od 16. roku życia i osób dorosłych. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: edukacja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Mokulito 10.12”. W treści należy podać: imię, nazwisko, wiek zgłaszanego uczestnika oraz numer telefonu kontaktowego. 

Koszt udziału w warsztatach wynosi 130 złotych za osobę. W cenie zawarte są wszystkie materiały potrzebne do własnoręcznego wykonania dzieła. Udział w wydarzeniu należy opłacić przelewem w przeciągu dwóch dni roboczych na numer konta bankowego podany w wiadomości zwrotnej. 

W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w warsztatach w terminie późniejszym niż na 3 dni przed rozpoczęciem zajęć Muzeum Manggha zastrzega prawo zatrzymania 20% wpłaconej przez Uczestnika kwoty tytułem pokrycia kosztów związanych z przygotowaniem materiałów towarzyszących i zaangażowaniem osób współpracujących przy organizacji zajęć edukacyjnych. Pozostałe 80% wpłaconej kwoty zostanie zwrócone na wskazany przez uczestnika rachunek bankowy w terminie 7 dni od daty poinformowania o rezygnacji z udziału w zajęciach edukacyjnych.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (limit: 14 osób) zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji. W przypadku niewystarczającej liczby uczestników (min. 4 osoby) organizator zastrzega sobie możliwość odwołania wydarzenia. Zapisani uczestnicy zostaną powiadomieni o anulowaniu terminu najpóźniej dzień przed zaplanowaną datą zajęć.

O PROWADZĄCEJ 

Justyna Mazur-Kiwer – graficzka i założycielka Litograf Studio. Specjalistka od edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych. Doświadczenie w technikach druku zdobywała na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego oraz od Eszter Sziksz (USA) i Li Portenlaenger (Niemcy).  

Justyna prowadzi warsztaty w technikach druku wypukłego i wklęsłego, litografii, mokulito i sitodruku. Tworzy druki bezpośrednio na ścianach, drewnie, metalu, ceramice, tkaninach oraz skórze.  

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z Regulaminem wydarzeń edukacyjnych. Rezerwując miejsce w grupie zajęciowej, uczestnik zgadza się na warunki opisane w Regulaminie.

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole