Nomadka

Prezentowany dwukrotnie w Sapporo i dwukrotnie w Tokio. W Sapporo występ odbył się w ramach International Conference on Ethnic Minorities. W spektakl Nomadka w Sapporo włączono dwie reprezentantki ludu Ajnu związane ze Stowarzyszeniem Kobiet Ajnu współorganizującym wydarzenie (Ainu Women's Association in Hokkaido – Ainu Moshir). Zawarcie ich historii w tkance spektaklu opowiadającego historię przesiedlonej Inuitki Louise Fontain, ma niezwykle istotne znaczenie i mamy nadzieję, że da możliwość wielokulturowego dialogu na temat tożsamości, lokalności, mniejszości etnicznych.

W ramach Międzynarodowej Konferencji Bronisław Piłsudski: On the Centennial of His Death. Towards an Independent Homeland Pani Tsugumi Matsudaira i Pani Utae Ehara wystąpią w spektaklu Nomadka w reżyserii Katarzyny Pastuszak. Występ, który porusza kwestie migracji i tożsamości etnicznej, jest wykonywany przez przedstawicieli ludzi Ainu i Inuit, a ostatnio został zaprezentowany w Sapporo w Centrum Kultury Ainu – Pirka Kotan w ramach Międzynarodowej Konferencji Mniejszości Etnicznych, gdzie zdobył duże uznanie.

Wydarzenie odbędzie się podczas konferencji poświęconej badaniom i odkryciom polskiego etnografa – Bronisława Piłsudskiego w dniach 18-20.10.2018 w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. Uważamy, że spektakl "Kobieta nomadyczna" w reżyserii dr Katarzyny Pastuszak (dyrektor Amareya Theatre & Guests) angażującej przedstawicieli Ainu i Inuit jako niezwykle wartościowy utwór, który bardzo wzbogaci program naszej konferencji.


Podczas imprezy wykonywane będą fotografie dla celów dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w imprezie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykonanie tych fotografii oraz wykorzystanie i rozpowszechnianie wizerunku uczestników wraz z jego opisaniem poprzez wskazanie okoliczności wykonywania fotografii oraz miejsca ich wykonywania, w tym w szczególności zgodę na wykorzystanie i rozpowszechnianie ich wizerunku w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Rozpowszechnianie będzie miało miejsce przez czas nieoznaczony za pomocą strony internetowej organizatora imprezy.
NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole