Oprowadzania po wystawie „Watanabe Seitei. Imaginarium natury”

Oprowadzanie kreatywne dla dzieci w wieku 4–6 lat oraz 7–10 lat

Kim jest kolekcjoner i jak nim zostać? Dlaczego w sztuce japońskiej jest tak dużo zwierząt i roślin? Jak zaprojektować swój własny parawan? Wspólnie poszukamy odpowiedzi na te pytania podczas kreatywnego oprowadzania po wystawie.

Zwiedzanie wystawy z edukatorem odbędzie się w przestrzeni Muzeum Manggha w niedzielę 29 stycznia 2023 r. Spotkanie przeznaczone jest dla:

- rodzin z dziećmi w wieku 4–6 lat (GRUPA 1) w godzinach 10.30–11.30;
- rodzin z dziećmi w wieku 7–10 lat (GRUPA 2) w godzinach 11.45–12.45.

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres e-mail: recepcja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Kreatywne oprowadzanie dla dzieci 29.01 + numer grupy”. W treści należy podać: imię, nazwisko, wiek zgłaszanego uczestnika oraz numer telefonu opiekuna. Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (limit: 10 dzieci + opieka). Koszt uczestnictwa: 45 zł (bilet rodzinny, cennik dostępny tutaj). Płatności dokonuje się stacjonarnie w dniu spotkania.

Oprowadzanie kuratorskie dla dorosłych

Na pierwszej tak dużej na Zachodzie wystawie prezentujemy dzieła Watanabego Seiteia zarówno te o tematyce kachō-ga, obrazów kwiatów i ptaków, jak i zjawiskowe krajobrazy, a także sceny rodzajowe. Przedstawiamy także arcydzieła Seiteia z kolekcji Feliksa „Mangghi” Jasieńskiego cztery malowidła z 1891 roku Kwiaty i ptaki czterech pór roku. Towarzyszą im prace m.in. Shibaty Zeshina, Kawanabego Kyōsaia, Nakayamy Sūgakūdō oraz instalacja współczesnego krakowskiego artysty Olgierda Chmielewskiego Ephemera z 2022 roku.

Zwiedzanie wystawy z kuratorką odbędzie się w przestrzeni Muzeum Manggha w niedzielę 29 stycznia 2023 r. w godzinach 12.00–13.00. Spotkanie przeznaczone jest dla młodzieży oraz osób dorosłych. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres e-mail: recepcja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Oprowadzanie kuratorskie Seitei 29.01”. W treści należy podać: imię, nazwisko, wiek zgłaszanego Uczestnika. Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (limit: 20 osób). Koszt uczestnictwa w ramach biletu wstępu według obowiązującego cennika. Płatności dokonuje się stacjonarnie w dniu spotkania.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z regulaminem wydarzeń edukacyjnych. Rezerwując miejsce w grupie zajęciowej Uczestnik zgadza się na warunki opisane w regulaminie.

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole