Spotkanie z origami – hortensja

Origami to tradycyjna sztuka składania papieru. Nazwa pochodzi od japońskich znaków: „składać” (jap. oru) oraz „papier” (jap. kami). Do praktykowania origami potrzebna jest kartka papieru o odpowiedniej wielkości i kształcie, a także znajomość sekwencji zagięć, które pozwalają na wykreowanie pożądanego kształtu.   

Składanie papieru nieodzownie kojarzy się ze spokojem i wyciszeniem. Każdy kolejny ruch przybliża nas do otrzymania pożądanego kształtu. Obserwacja procesu, podczas którego dana figura wyłania się z plątaniny zagięć, zapewnia ekscytację i radość z tworzenia. Szczególnym przykładem origami są teselacje – wykonane z jednej kartki papieru modele podzielone na regularne wielokąty. Teselacja przypomina ułożoną mozaikę lub parkiet. Podczas warsztatów prowadzonych przed edukatorkę Zofię Bermejo, Uczestnicy stworzą hortensję w technice teselacji.  

Warsztat odbędzie się w przestrzeni Galerii Europa – Daleki Wschód w czwartek 16 marca 2023 r. o godzinie 17.00–18.30. Spotkanie dedykowane jest młodzieży w wieku 15+ oraz dorosłym. Zajęcia będą prowadzone do podstaw. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres e-mail: recepcja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Spotkanie z origami 16.03”. W treści należy podać: imię, nazwisko, numer telefonu oraz wiek zgłaszanego Uczestnika. Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (limit: 10 osób). Koszt udziału wynosi 40 zł za osobę, płatności dokonuje się stacjonarnie w dniu warsztatów.  

O PROWADZĄCEJ 
Zofia Bermejo – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na kierunku intermedia. Pasjonatka origami od przeszło pięciu lat. W swojej pracy skupia się na terapeutycznym aspekcie sztuki składania papieru.  


Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z regulaminem wydarzeń edukacyjnych. Rezerwując miejsce w grupach zajęciowej Uczestnik zgadza się na warunki opisane w regulaminie.    

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole