WADAIKO DAIGENGUMI – koncert japońskich bębniarzy

UWAGA: Bilety na koncert zostały wyprzedane!

W środę, 17 lipca o godzinie 19.00 zapraszamy serdecznie na niesamowity koncert grupy japońskich bębniarzy WADAIKO DAIGENGUMI! Zespół po koncercie w 2019 roku, powraca po raz drugi do Muzeum Manggha!

Grupa została założona w 2000 roku w Ōta, w Japonii przez mistrza gry na bębnach wadaiko – Motoichiego Yuzawę, który razem ze swoimi podopiecznymi daje koncerty zarówno w Japonii, jak i poza jej granicami. Ich muzyczna podróż rozpoczęła się od występu na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym w Llangollen w Wielkiej Brytanii. Od tego czasu współpracowali ze znanymi artystami oraz brali udział w licznych programach telewizyjnych i przedstawieniach scenicznych.

WADAIKO DAIGENGUMI są laureatami wielu nagród. Nie koncentrują się oni na konwencjonalnym performansie, lecz starają się wyjść poza ramy konkretnego medium, co czyni ich grupę wyjątkową. Ich koncertów można posłuchać w radiu, obejrzeć je w telewizji czy na deskach teatru. Bardzo ważną misją zespołu jest rozpowszechnianie kultury gry na japońskich wadaiko poza granicami kraju, co od początku było celem mistrza Motoichiego Yuzawy.

W dawnych czasach, bębny można było usłyszeć jedynie podczas bitew, na tradycyjnych japońskich festiwalach czy podczas występów teatru kabuki. Stosunkowo niedawno ich dźwięk zaczął rozbrzmiewać na deskach sal koncertowych obok muzyki klasycznej, jazzowej i rockowej. Koncert jest doskonałą okazją do zapoznania się z grzmiącymi dźwiękami wadaiko.

Bilety w cenie 50 PLN zł do nabycia w kasach Muzeum Manggha, codziennie od wtorku do niedzieli, w godzinach od 10.00 do 18.00 lub online.
NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole