Wystawa

Pomiędzy

Gmach główny, poziom -1
24 - 30 czerwca 2022

Kuratorzy: Artur Wabik, Mateusz Otręba
Pomiędzy to interdyscyplinarna, międzypokoleniowa wystawa, na którą składają się instalacje i obiekty artystyczne, a także fotografie i prace wideo. Pośród zaproszonych twórców znaleźli się graficy, malarze, rzeźbiarze i performerzy. Wielu z nich pracuje na co dzień w przestrzeni publicznej, co znajduje swoje odbicie w aranżacji wystawy, rozlewającej się na przylegający do galerii ogród.

Na wystawie sąsiadują ze sobą m.in. masywne obiekty z kamienia i lekkie, ażurowe tekstylia. Tytuł wystawy odnosi się do tej różnorodności wypowiedzi i postaw artystycznych. Nie można przy tym zapomnieć, co łączy wszystkich zaproszonych do wystawy twórców: są oni absolwentami V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie, które w tym roku obchodzi jubileusz 150-lecia swego istnienia.

Artyści prezentowani na wystawie: Marek Chlanda, Marek Chołoniewski, Aleksander Janicki, Wacław i Lesław Janiccy, Małgorzata Kaczmarska, Joanna Kaiser, Ewa Kulka, Mateusz Otręba, Ewa Wesołowska, Tomasz Vetulani, Artur Wabik, Beata Zuba.
NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole