Muzeum Manggha nieczynne do odwołania / Sklepik muzealny otwarty wt–ndz w godz. 10.00–18.00
Wystawa

Zostaw drzwi uchylone

Galeria Europa – Daleki Wschód
18.01.2020 - 08.03.2020

Wernisaż: 17.01.2020, 18.00

Koordynacja: Yoko Nakata, Barbara Karwat

Masato Tanaka x Gabriela Morawetz

Zostaw drzwi uchylone to projekt dwóch współczesnych artystów, który powstaje przy współpracy z prestiżowym festiwalem artystycznym Biwako Biennale, który odbywa się w Japońskiej prefekturze Shiga co dwa lata, nieprzerwanie od roku 2001.

To doskonały przykład działalności, jaką od lat zajmuje się Galeria Europa – Daleki Wschód – współpraca dwoje artystów pochodzących z tak odległych od siebie miejsc, urodzonych w innych pokoleniach, a jednak potrafiących poprzez sztukę odnaleźć wspólny język, napisać wspólny scenariusz.

Twórczość Gabrieli Morawetz rozwija się w rozmaitych dziedzinach; oprócz malarstwa, grafiki i rzeźby, artystka zajmuje się również instalacją oraz wideo. W jej pracach odnaleźć można feerię metafor z szerokiego zakresu kulturowego oraz bogatą interpretację symboli. Jest to sztuka momentami oniryczna i tajemnicza, a jednocześnie bliska.

Prace tworzone przez Masato Tanakę to wielkoformatowe instalacje o przytłaczającej prezencji. Jest to sztuka interaktywna, nastawiona na oddziaływanie na linii autor-odbiorca, dzięki której możemy na chwilę poczuć się częścią innego, odległego świata, wymiaru stworzonego przez artystę, impresji wywołanej fascynacją tym, co nieznane i odległe.

Zostaw drzwi uchylone i zerknij, co znajduje się po drugiej stronie.
Barbara Karwat

kliknij, aby powiększyć zdjęcie

PARTNER

PATRONI MEDIALNI

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole