60+ Kultura

Kolejna edycja akcji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „60+ Kultura” w Muzeum Manggha odbędzie się w piątek 27 września w godzinach 14.00–15.00. Intencją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest, aby seniorzy w całym kraju mogli za darmo lub za symboliczną opłatą skorzystać z bogatej oferty instytucji kulturalnych, w tym Muzeum Manggha. Kampania „60+ Kultura” jest skierowana do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia.

W ramach akcji Muzeum Manggha zaprasza serdecznie na oprowadzenie po wystawach muzealnych z Edukatorem.

Język oprowadzania: polski
Cena: Bilet za 1 zł zakupiony w recepcji Muzeum w dniu oprowadzania
Zapisy: Z uwagi na limit uczestników obowiązuje kolejność zgłoszeń. Zapisów można dokonywać telefonicznie pod nr tel. 511 936 109 lub mailowo na adres: edukacja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując „akcja 60+ Kultura”.

Mistrzowie ukiyo-e: Utamaro, Sharaku, Hokusai, Hiroshige, Kuniyoshi. Z kolekcji Ei Nakau

Drzeworyt japoński jest stosunkowo dobrze znany polskim miłośnikom sztuki. W Polsce znajduje się kilka kolekcji tego typu obiektów, na czele z kolekcją Muzeum Narodowego w Krakowie (4,5 tysiąca obiektów; depozyt w Muzeum Manggha). Coraz częściej prezentowane są także kolekcje zagraniczne oraz zbiory prywatne. Z okazji jubileuszu stulecia relacji polsko-japońskich wybitny japoński kolekcjoner pan Ei Nakau zdecydował się przedstawić w Muzeum Manggha wystawę drzeworytów ukiyoe ze swoich zbiorów. Jest to pierwsza tego typu wystawa w Polsce: obiekty na wystawę nie pochodzą, jak dotychczas, z kolekcji europejskich, lecz przyjadą bezpośrednio z Japonii. Na wystawę złożą się najwyższej klasy dzieła wybitnych mistrzów japońskiego drzeworytu, takich jak: Utamaro, Hiroshige, Hokusai, Kuniyoshi, Sharaku. Staranny dobór prac, wysokiej jakości odbitki, odrębność i wyrazistość stylu każdego z artystów, bogactwo tematów, wreszcie – najwyższy poziom artystyczny prac, decydują o wyjątkowości pokazu. Widz, który poznał już drzeworyty z polskich zbiorów muzealnych i kolekcji prywatnych będzie miał okazję porównać je z drzeworytami z Japonii i poszerzyć swoją wiedzę na temat tej ważnej japońskiej formy artystycznej.

Tokio. Smok i Smok

Mangowa czerń i biel. W rolach głównych: Smok Wawelski i Godzilla. Przejdź z nimi ulicami Tokio - miasta, które nie usypia. Podróż potraktuj z przymrużeniem oka, w końcu za przewodników masz dość ekscentryczne stworzenia. Połączyła je niesamowita słabość do yakitori - szaszłyków z kurczaka, na które koniecznie będą chcieli zabrać Cię do lokalnego baru yatai. Więcej nie będziemy zdradzać. Baw się dobrze podczas odkrywania zakątków naszego komiksowego Tokio!
Dział Edukacji Muzeum Manggha poprowadzi zwiedzających ścieżkami prowadzącymi do różnych dzielnic Tokio.
NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole