Japońskie zwyczaje noworoczne – prelekcja & warsztaty

UWAGA. Brak wolnych miejsc na warsztaty

Oshōgatsu
, czyli Nowy Rok, to szczególny okres w japońskim kalendarzu. Towarzyszy mu rodzinna atmosfera, wizyty w świątyniach, specyficzne zwyczaje kulinarne, a także formułowanie noworocznych życzeń i postanowień. Zapraszamy na spotkanie, w trakcie którego Prelegentka powróci do swoich wspomnień z celebrowania Nowego Roku w miastach Tokio i Sendai.

Po prelekcji nastąpi część warsztatowa. Grupa zostanie wprowadzona w temat zwierząt zodiaku obecnych w japońskiej kulturze. Następnie Uczestnicy wykonają autorskie projekty inspirowane tym wątkiem oraz estetycznie nawiązujące do ema – drewnianych tabliczek wieszanych przez Japończyków w chramach shintoistycznych. Zwyczaj ten jest sposobem wyrażenia swoich próśb do bóstw, popularny m.in. przy okazji Oshōgatsu oraz terminów egzaminów studenckich. Projekty tworzone podczas warsztatów będą wykonywane technikami plastycznymi na kartonowym tworzywie.

Spotkanie odbędzie się w przestrzeni Muzeum Manggha w niedzielę 19 stycznia w godz. 12.00–13.15. Dynamika zajęć dostosowana będzie do młodzieży (+14) i osób dorosłych. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres mailowy edukacja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Zwyczaje noworoczne 19.01”, a w treści podając imię, nazwisko, nr tel. oraz wiek zgłaszanego uczestnika. Z uwagi na limitowaną liczbę miejsc (maksymalnie 25 osób), zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji.

Koszt udziału – do wyboru dwie opcje:
10 zł za osobę (bilet edukacyjny za zajęcia): udział w wydarzeniu Japońskie zwyczaje noworoczne – prelekcja & warsztaty
30 zł za osobę (bilet normalny wg cennika muzealnego): udział w wydarzeniu Japońskie zwyczaje noworoczne – prelekcja & warsztaty oraz możliwość zwiedzenia bieżących wystaw muzealnych.

Wydarzenie w ramach cyklu Poznajemy Japonię. Informacje o możliwości otrzymania karnetu promocyjnego dla stałych Gości opisane są tutaj. O chęci uzyskania karty prosimy poinformować w treści maila zgłoszeniowego.

PATRONI MEDIALNI

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole