Keirō no Hi – Dzień Szacunku dla Starszych

Keirō no Hi to jedno z najważniejszych świąt japońskich, obfitujące w atrakcje mające wyrazić szacunek seniorom. Z tej okazji serdecznie zapraszamy osoby w wieku 60+ na lokalny Dzień Szacunku dla Starszych, który odbędzie się 15 września w przestrzeni Muzeum Manggha.

Harmonogram wydarzenia
10.00-10.45 Oprowadzanie z Edukatorem po wystawie Mistrzowie ukiyo-e: Utamaro, Sharaku, Hokusai, Hiroshige, Kuniyoshi. Z kolekcji Ei Nakau
11.00-12.00 Pokaz parzenia herbaty prowadzony przez Stowarzyszenie Drogi Herbaty SENSHIN-KAI
12.15-13.00 Warsztaty origami – tradycyjnej sztuki składania papieru
13.15-14.00 Cztery pory roku na kimonie – prelekcja Anny Bielak, licencjonowanej nauczycielki kitsuke (sztuki zakładania kimona), której towarzyszyć będą uczestnicy spotkania z cyklu Kimono de Krak

Koszt udziału Seniora w wydarzeniu wynosi symboliczne 1 zł. Płatności dokonuje się stacjonarnie w dniu wydarzenia w kasie Muzeum – uprzejmie prosimy o okazanie dowodu tożsamości ze zdjęciem, potwierdzającego wiek 60+.

Na każdy z modułów ujętych w harmonogramie obowiązują wcześniejsze zapisy. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres mailowy edukacja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Keirō no Hi”, a w treści podając imię, nazwisko, wiek zgłaszanego uczestnika oraz informację, w których zajęciach Senior ma ochotę wziąć udział. Zapisu można dokonać również drogą telefoniczną pod nr tel. 511 936 109. Z uwagi na limitowaną liczbę miejsc, zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji. Istnieje możliwość zapisu na 2 moduły z 4 proponowanych w harmonogramie.

W dniu 15 września bilet za 1 zł upoważnia Seniora 60+ do wstępu na wszystkie dostępne wystawy w Muzeum Manggha.

PATRONAT HONOROWY

KONSUL HONOROWY JAPONII
W KRAKOWIE

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole