MANGGHA MATSURI 2022

Wszystkich miłośników kultury japońskiej zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniu z okazji 28-lecia Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. W programie:

 10.00–16.00 – Quiz dla dzieci na wystawie Watanabe Seitei. Imaginarium natury
Do pobrania na recepcji przy zakupie biletu na wydarzenie. Liczba quizów jest ograniczona.

 10.00–16.00 – 1000 żurawi – otwarte stoisko z origami
Warsztat origami odbędzie się w ramach otwartego stoiska w przestrzeni holu głównego Muzeum Manggha w niedzielę 27 listopada 2022 r. w godzinach 10.00–16.00. Spotkanie przeznaczone jest dla rodzin z dziećmi, młodzieży i dorosłych. Do uczestnictwa w warsztacie upoważnia zakup biletu wstępu na wystawy według obowiązującego cennika. Liczba miejsc do jednoczesnego udziału ograniczona.

 11.00–12.00 – Oprowadzanie kuratorskie po wystawie KIMONO. Nieprzebrane inspiracje
Zwiedzanie wystawy z kuratorem odbędzie się w przestrzeni Galerii Europa-Daleki Wschód w niedzielę 27 listopada 2022 r. w godzinach 11.00–12.00. Spotkanie przeznaczone jest dla młodzieży oraz osób dorosłych. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres e-mail: recepcja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Oprowadzanie kuratorskie kimona 27.11”. W treści należy podać: imię, nazwisko, wiek zgłaszanego Uczestnika. Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (limit: 20 osób). Koszt uczestnictwa w ramach biletu wstępu według obowiązującego cennika. Płatności dokonuje się stacjonarnie w dniu spotkania.

 12.00–13.00 – Oprowadzanie kuratorskie po wystawie Watanabe Seitei. Imaginarium natury
Zwiedzanie wystawy z kuratorem odbędzie się w przestrzeni Muzeum Manggha w niedzielę 27 listopada 2022 r. w godzinach 12.00–13.00. Spotkanie przeznaczone jest dla młodzieży oraz osób dorosłych. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres e-mail: recepcja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Oprowadzanie kuratorskie Seitei 27.11”. W treści należy podać: imię, nazwisko, wiek zgłaszanego Uczestnika. Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (limit: 20 osób). Koszt uczestnictwa w ramach biletu wstępu według obowiązującego cennika. Płatności dokonuje się stacjonarnie w dniu spotkania.

 12.00–13.00 – Warsztaty dla dzieci w wieku 5–7 lat – Shibori – czy to jest jakieś zaklęcie?
Zabawa inspirowana japońską techniką barwienia. Działania plastyczne mające na celu zapoznanie z japońską metodą barwienia materiału shibori. Podczas zajęć spróbujemy wyczarować własne tkaniny przypominające abstrakcyjne malarstwo. Warsztaty odbędą się w przestrzeni Galerii Europa – Daleki Wschód w niedzielę 27 listopada 2022 r. w godzinach 12.00–13.00. Spotkanie przeznaczone jest dla rodzin z dziećmi w wieku 5–7 lat. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres e-mail: recepcja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Warsztaty dla dzieci 27.11”. W treści należy podać: imię, nazwisko, wiek zgłaszanego uczestnika oraz numer telefonu opiekuna. Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (limit: 10 dzieci + opieka). Koszt uczestnictwa: 45 zł (bilet rodzinny). Płatności dokonuje się stacjonarnie w dniu spotkania.

 12.00–12.50 oraz 13.00–13.50 – Furoshiki – sztuka wiązania chust japońskich
Zajęcia prowadzone są od podstaw, dla osób początkujących, w języku polskim. Uczestnik pozna szkic historyczny losów furoshiki w Japonii oraz w praktyce nauczy się wybranych sposobów pakowania przedmiotów. Japońskie chusty zostaną udostępnione grupie tylko na czas trwania warsztatów. Warsztaty odbędą się w przestrzeni biblioteki Muzeum Manggha w niedzielę 27 listopada 2022 r. w godzinach 12.00–12.50 (I grupa) i 14.00–14.50 (II grupa). Spotkanie przeznaczone jest dla młodzieży (+16) i osób dorosłych. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres e-mail: edukacja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Furoshiki + numer grupy + 27.11”. W treści należy podać: imię, nazwisko, numer telefonu oraz wiek zgłaszanego uczestnika. Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (limit: 9 osób). Koszt uczestnictwa w ramach biletu wstępu według obowiązującego cennika. Płatności dokonuje się stacjonarnie w dniu spotkania.

 12.00–15.00 – Przymierzanie yukat
Przymierzanie yukat w ramach otwartego stoiska w przestrzeni holu głównego Galerii Europa – Daleki Wschód w niedzielę 27 listopada 2022 r. w godzinach 12.00–15.00. Spotkanie przeznaczone jest dla rodzin z dziećmi, młodzieży i dorosłych. Do uczestnictwa upoważnia zakup biletu wstępu według obowiązującego cennika. Liczba miejsc do jednoczesnego udziału ograniczona.

 13.30–15.00 – Ceremonia herbaciana przygotowana przez Stowarzyszenie SENSHINKAI Chadou  Urasenke Tankoukai
Udział w ceremonii herbacianej w przestrzeni Muzeum Manggha w niedzielę 27 listopada 2022 r. w godzinach 13.30–15.00. Spotkanie przeznaczone jest dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres e-mail: recepcja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Ceremonia herbaciana 27.11”. W treści należy podać: imię, nazwisko, wiek zgłaszanego Uczestnika. Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (limit: 50 osób) . Koszt uczestnictwa w ramach biletu wstępu według obowiązującego cennika. Płatności dokonuje się stacjonarnie w dniu spotkania.

 15.00–16.00 – Wykład Sztuka bonsai. Uprawa, kształtowanie oraz docenianie i życie z drzewami  uprawianymi w doniczkach
Wykład odbędzie się w przestrzeni Galerii Europa-Daleki Wschód w niedzielę 27 listopada 2022 r. w godzinach 15.00–16.00. Spotkanie przeznaczone jest dla młodzieży oraz osób dorosłych. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres e-mail: recepcja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Wykład bonsai 27.11”. W treści należy podać: imię, nazwisko, wiek zgłaszanego Uczestnika. Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (limit: 40 osób). Koszt uczestnictwa w ramach biletu wstępu, cennik dostępny tutaj. Płatności dokonuje się stacjonarnie w dniu spotkania.


* Płatności za wybrany warsztat dokonuje się jednorazowo. Do udziału w dodatkowych zajęciach wystarczy przesłać wcześniejsze zgłoszenie mailowe. Wyjątek stanowią warsztaty dla dzieci, których cena wynosi 45 zł.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z regulaminem wydarzeń edukacyjnych. Rezerwując miejsce w grupie zajęciowej uczestnik zgadza się na warunki opisane w regulaminie.

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole