Poszukiwania fotograficzne Zbigniewa Łagockiego

Rozważania na temat jego twórczości w kontekście wystawy PEWNE granice. Zbigniew Łagocki: fotografie w Muzeum Manggha.

Uczestnicy spotkania:

dr Krzysztof Jurecki – krytyk, historyk oraz kurator sztuki, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, doktor nauk humanistycznych,
dr Adam Sobota – historyk i znawca fotografii, emerytowany kurator zbiorów fotografii w Muzeum Narodowym we Wrocławiu, autor książek o fotografii,
Marek Janczyk – historyk sztuki, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, pracuje w Muzeum Fotografii w Krakowie, kurator wystaw i projektów, autor publikacji poświęconych fotografii,
Andrzej Różycki – reżyser filmowy, fotograf, artysta współczesny, artysta multimedialny, scenarzysta, teoretyk sztuki.

W czasie dyskusji zastanowimy się nad rozwojem twórczości prof. Zbigniewa Łagockiego, nad jej najważniejszymi akcentami (dokument, nowoczesność) oraz miejscem jego fotografii na mapie kulturalnej Krakowa i Polski.

Panel ma za zadanie przedstawić analizę w typie historycznym, zwłaszcza w kontekście fotografii polskiej lat 60. i 70. XX wieku, takich wystaw jak Wystawa fotografii subiektywnej i Fotografowie poszukujący, których był pomysłodawcą i organizatorem.
Analizie i ocenie krytycznej podlegać będzie także ekspozycja przygotowana przez Marię Pyrlik.

Maria Luiza Pyrlik – kurator wystawy PEWNE granice. Zbigniew Łagocki: fotografie. Zajmuje się spuścizną artystyczną Zbigniewa Łagockiego; autorka albumu monograficznego Zbigniew Łagocki. Pracuje na Wydziale Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, jest dr. hab., prof. ASP. Jest artystką wizualną, zajmuje się malarstwem, fotografią, wideo, tworzy obiekty i interwencje w naturze, w swoich pracach wykorzystuję dźwięk oraz tekst, który staje się częścią projektu.

Zapisy:

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wysłanie zgłoszenia udziału na adres e-mail: recepcja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Poszukiwania fotograficzne Zbigniewa Łagockiego 21.10”. W treści należy podać swoje imię oraz nazwisko. Zgłoszenia można dokonać również telefonicznie na numer 12 267 27 03. Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc. Na wszystkie spotkania obowiązuje bilet wstępu w cenie 10 zł do nabycia w kasie Muzeum Manggha od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00–18.00 lub w dniu wydarzenia.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z regulaminem wydarzeń . Rezerwując miejsce w grupie zajęciowej Uczestnik zgadza się na warunki opisane w regulaminie.

Uwaga: Uczestnik wydarzenia/opiekun prawny jest zobowiązany do złożenia pisemnego oświadczenia przy wejściu na wydarzenie, że według swojej najlepszej wiedzy, nie jest/jego podopieczny nie jest osobą zakażoną wirusem SARS-CoV-2 oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. W przypadku wystąpienia u uczestnika objawów zakażenia COVID-19 do 14 dni od daty wydarzenia uczestnik/opiekun prawny zobowiązuje się niezwłocznie poinformować o tym właściwe służby sanitarne i epidemiologiczne, a także Muzeum Manggha na adres mailowy muzeum@manggha.pl. Wzór oświadczenia uczestnika jest dostępny do wglądu tutaj; wzór oświadczenia opiekuna uczestnika tutaj. Wydruki oświadczenia będzie można uzyskać również w dniu wydarzenia od pracownika recepcji muzealnej.

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole