Szycie i zdobienie kimona z Jankiem Leśniakiem

UWAGA: Brak wolnych miejsc

Muzeum Manggha wraz z Jankiem Leśniakiem zaprasza na wyjątkowe warsztaty szycia i zdobienia kimona! Wspomnianą wyjątkowość podkreśla fakt, że są to pierwsze tego typu zajęcia organizowane w naszym muzeum, na dodatek prowadzone przez znakomitego eksperta.

Janek Leśniak to projektant ubioru, autor książek i propagator szycia. Krakowianin, rocznik 80’. Absolwent krakowskiej Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru. Karierę zawodową rozpoczął w 2003 roku. Przez dziesięć lat projektował ubrania dla największych polskich marek odzieżowych, dzięki czemu poznał od podszewki zasady działania przemysłu mody masowej i marketingu oraz zaplecze produkcyjne w Azji. Wykładał również w swojej uczelni projektowanie do produkcji masowej – to wtedy odkrył, że ma predyspozycje do przekazywania wiedzy i że praca z ludźmi to jego żywioł. Im lepiej rozumiał zasady przemysłu odzieżowego, tym mniej mu się to podobało. Ostatecznie stracił serce do branży modowej i zwrócił się w stronę rękodzieła. W 2013 roku zaczął działalność pod szyldem: Pracownia Jan Leśniak. Dzieląc się tajnikami swojego fachu, zarażał innych bakcylem szycia. Po trzech latach prowadzenia kursów projektowania, kroju i szycia dla hobbystów w całej Polsce oraz bloga projektowo-krawieckiego, napisał pierwszą książkę: O szyciu prosto, kreatywnie i modnie. Poradnik szybko stał się bestsellerem, otwierając drogę do kolejnych publikacji. W 2021 roku premierę miała jego czwarta książka Chce się szyć.

Podczas warsztatów skroimy i krok po kroku zszyjemy damskie kimono bez podszewki. Dowiemy się jak powiększać lub pomniejszać jego formę (uwaga: na warsztatach każdy z uczestniczących wykonuje tę sam krój). Po zakończeniu szycia, kimono ozdobimy za pomocą przygotowanych przez Prowadzącego pieczątek z japońskimi motywami. Chętni będą mieli możliwość stworzenia recyclingowych akcentów z koszul, a nawet prostych malunków. Każdy Uczestnik otrzyma własne stanowisko z maszyną do szycia firmy Janome, wykrój na damskie kimono w rozmiarze 36/38, 2 metry tkaniny bawełnianej oraz schemat krojenia materiału.

Warsztaty odbędą się w przestrzeni Galerii Europa – Daleki Wschód w sobotę i niedzielę 21–22 stycznia 2023 r. w godzinach 11.00–15.30. Spotkanie przeznaczone jest dla osób dorosłych z podstawowymi umiejętnościami szycia. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres e-mail: recepcja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Warsztaty szycia kimona styczeń”. W treści należy podać: imię, nazwisko, wiek zgłaszanego uczestnika oraz numer telefonu. Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (limit: 10 osób). Koszt uczestnictwa za dwudniowe warsztaty: 550 zł. W cenie zawarte są wszystkie materiały potrzebne do wykonania kimona oraz bilet wstępu upoważniający do samodzielnego zwiedzenia wystaw prezentowanych tego dnia w Muzeum Manggha.
Uczestnicy otrzymają informację mailową z prośbą o uregulowanie wpłaty w formie przelewu bankowego. Płatności należy dokonać w ciągu 2 dni roboczych od momentu otrzymania informacji zwrotnej z akceptacją zgłoszenia.

Trzy pierwsze zapisane osoby otrzymają egzemplarz książki Chce się szyć lub Szyjemy torebki i akcesoria z dedykacją autora.

W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w warsztatach w terminie późniejszym niż na 7 dni przed rozpoczęciem zajęć Muzeum Manggha zastrzega prawo zatrzymania 20% wpłaconej przez Uczestnika kwoty tytułem pokrycia kosztów związanych z przygotowaniem materiałów towarzyszących i zaangażowaniem osób współpracujących przy organizacji zajęć edukacyjnych. Pozostałe 80% wpłaconej kwoty zostanie zwrócone na wskazany przez uczestnika rachunek bankowy w terminie 7 dni od daty poinformowania o rezygnacji z udziału w zajęciach edukacyjnych.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z regulaminem wydarzeń edukacyjnych. Rezerwując miejsce w grupie zajęciowej uczestnik zgadza się na warunki opisane w regulaminie.

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole