Wachlarze uchiwa – warsztaty plastyczne #1

Uwaga: brak wolnych miejsc

Zajęcia inspirowane tradycyjnymi japońskimi wachlarzami uchiwa – o okrągłej, nieskładanej papierowej formie, z elementami rozszczepionych włókien bambusa. Wachlarze typu uchiwa rozpowszechniły się w Japonii w XIV wieku. Do czego wykorzystuje się je współcześnie? Mogą być formą gustownego prezentu, oferują ochłodę w gorący i duszny dzień. Warto je mieć przy sobie podczas grillowania, kiedy chcemy wzniecić większy płomień pod potrawą. To także jeden z atrybutów tancerzy w czasie letnich festiwali japońskich. 

W trakcie warsztatów każdy Uczestnik stworzy autorską dekorację papierowej powierzchni otrzymanego modelu wachlarza. Inspiracji dostarczy nam świat japońskiej przyrody oraz estetyka malarstwa tuszowego sumi-e. Zajęcia będą utrzymane w lekkiej formie intuicyjnych aktywności plastycznych.

Warsztaty odbędą się w przestrzeni Galerii Europa – Daleki Wschód we wtorek 28 lipca 2020 r. w godzinach 15.00–15.50. Spotkanie przeznaczone jest dla młodzieży (+16) i osób dorosłych. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres e-mail: edukacja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Wachlarze 28.07”. W treści należy podać: imię, nazwisko, numer telefonu oraz wiek zgłaszanego Uczestnika. Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (limit: 10 osób). Koszt udziału wynosi 15 zł, płatności dokonuje się stacjonarnie w dniu warsztatów.

Wydarzenie w ramach cyklu Poznajemy Japonię.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z regulaminem wydarzeń edukacyjnych. Rezerwując miejsce w grupie zajęciowej Uczestnik zgadza się na warunki opisane w regulaminie.

Uwaga: Uczestnik wydarzenia/opiekun prawny jest zobowiązany do złożenia pisemnego oświadczenia przy wejściu na zajęcia, że według swojej najlepszej wiedzy, nie jest/jego podopieczny nie jest osobą zakażoną wirusem SARS-CoV-2 oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. Wzór oświadczenia jest dostępny do pobrania poniżej. Wydruki oświadczenia będzie można uzyskać również w dniu wydarzenia od pracownika recepcji muzealnej.

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole