1 LISTOPADA MUZEUM MANGGHA NIECZYNNE
Wystawa

Botaniczne poszukiwania

Gmach główny
05.11.2020 - 28.02.2021

Kuratorki: Anna Król, Sylvia Peter Aranżacja wystawy: Anna Król Wystawa przygotowana we współpracy z: Dom Norymberski w Krakowie

Sztuka botaniczna w XXI wieku


Pierwsza w Europie wystawa prezentująca fenomen współczesnej sztuki botanicznej, dzieła artystów z Zachodu i Japonii, ukazane w kontekście dawnych mistrzów ilustracji botanicznej, m. in. Marii Sibylli Merian, Georga Hoefnagela oraz arcydzieł twórców ukiyo-e, Utamaro i Hiroshigego.

Obszerna ekspozycja będzie nowatorskim przedsięwzięciem w Europie, projektem, który połączy „artystów botanicznych” z Zachodu i Japonii, pokazując prace historycznych mistrzów oraz dzieła współczesne. Muzeum Manggha zrealizuje projekt w sposób odmienny od dotychczasowych tego typu ekspozycji skupiając się na ukazaniu współdziałania i przenikania się kultur Wschodu i Zachodu, Azji i Europy.

Wystawa wpisuje się w ogólnoświatowy nurt wynikający z troski o zachowanie różnorodności biologicznej na świecie. Weźmie w niej udział ponad 30 artystów z wielu krajów Europy i świata. Wystawa zorganizowana zostanie we współpracy z Domem Norymberskim.
NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole