Wystawa

Sztuka konserwacji malarstwa japońskiego

30.07.2019 - 25.08.2019

Wystawa prezentuje japońskie spojrzenie na sztukę konserwacji. Przedmiotem działań są trzy malowidła w formie zwojów z kolekcji Feliksa Jasieńskiego, Muzeum Narodowego w Krakowie, obecnie depozyt Muzeum Manggha.

Wystawie towarzyszy sympozjum ze specjalistami z dziedziny konserwacji papieru i malarstwa z Narodowego Instytutu Dziedzictwa Kulturowego Tobunken w Tokio.

Rolą Instytutu, od momentu jego powstania w 1930 roku, jest prowadzenie badań nad dobrami kultury takimi jak: rękodzieło artystyczne, dzieła sztuki, budynki historyczne i nowoczesne dziedzictwo kulturowe. Istotną uwagę poświęca również tradycyjnym sztukom i technikom twórczości lokalnej. Instytut promuje badania nad tradycyjnymi metodami konserwacji, które są niezbędne do ochrony dóbr kultury a w razie potrzeby, metod, które wykorzystują nowoczesną technologię naukową. Rozpowszechnia także wyniki tych badań i dostarcza informacji i technik związanych z ochroną dóbr kultury osobom zajmującym się tą dziedziną, nie tylko w Japonii, ale także za granicą, organizując kursy i warsztaty.

PATRONAT HONOROWY

KONSUL HONOROWY JAPONII
W KRAKOWIE

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole