Behind the scenes. O zawodzie fotosisty i pracy za kulisami

Renata Pajchel, pracując na planie filmów Andrzeja Wajdy, uwieczniała to, co działo się poza okiem kamery. Dokumentowała pracę reżysera i ekipy filmowej. Dzięki Pajchel zawód fotosisty został doceniony, a fotografie z planu zaczęły być traktowane jak pełnoprawne utwory artystyczne.

O różnicach w gatunkach filmowej fotografii, nowych technologiach, anegdotach zza kulis, własnej twórczości i wpływie Renaty Pajchel na postrzeganie zawodu fotosisty porozmawiają uczestnicy spotkania – fotosiści Marcin Makowski (Kamerdyner, Wałęsa. Człowiek z nadziei) i Olaf Tryzna (Rojst, Czarny Mercedes). Spotkanie poprowadzi filmoznawca i historyk sztuki Kamil Kalbarczyk, związany zawodowo z pismem Ekrany.

Spotkanie odbędzie się w przestrzeni Muzeum Manggha, w sali wielofunkcyjnej, we wtorek 7 marca 2023 r. o godzinie 17.30. Spotkanie przeznaczone jest dla osób dorosłych. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres e-mail: recepcja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Spotkanie z fotosistami 7.03”. W treści należy podać: imię, nazwisko, wiek zgłaszanego uczestnika. Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc. Koszt udziału w ramach biletu za 2 zł, płatności dokonuje się stacjonarnie w dniu oprowadzania.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z regulaminem wydarzeń edukacyjnych. Rezerwując miejsce w grupach zajęciowej Uczestnik zgadza się na warunki opisane w regulaminie.

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole