15 sierpnia 2020 Muzeum Manggha nieczynne

Dzieci z Hamamatsu

Rodzicom poszukującym ciekawej i edukacyjnej lektury dla dzieci polecamy tytuł Dzieci z Hamamatsu autorstwa Katarzyny Mochi, który Muzeum Manggha z przyjemnością objęło swoim patronatem honorowym. Książka już wkrótce ukaże się w sprzedaży za pośrednictwem Wydawnictwa Tatarak. Książka wzbogacona została barwnymi i przyjemnymi dla oka ilustracjami samej Autorki, które ułatwią odbiór najmłodszym.

Dzieci z Hamamatsu to nie tylko książka przewodnik po fascynującym kraju jakim jest Japonia, ale także przewodnik po emocjach i przeżyciach dziecka, które próbuje się odnaleźć w nieznanej rzeczywistości.

Książka opowiada historie rodziny Laury, która przenosi się do Japonii. Wszystko tu jest inne, nowe, niezrozumiałe. Język, jedzenie, zwyczaje. Jak się odnaleźć, co jeść, z kim uda się zaprzyjaźnić? Jak oswoić nowe miejsca?

Książkę można nabyć za pośrednictwem strony internetowej Wydawnictwa Tatarak.

     
KATARZYNA MOCHI

Urodziła się w Warszawie. Jej pasją jest ilustrowanie i pisanie. Po ukończeniu studiów zajmowała się modą i rysowaniem m.in. dla miesięczników Pani i Twój Styl. Mieszkała przez wiele lat w Japonii. Jej prace pokazywano na wystawach indywidualnych i zbiorowych, m.in na Tokyo Designers Week, na wystawie Shibuya Art Awards w galerii Hikarie w Tokyo, BDFIL Festival de Bande Dessinée w Lozannie.

Dwukrotnie, w 2015 i 2017, przyznano jej rezydencję artystyczną w programie A.I.R. Kamoe Art Center w Hamamatsu. Przez dwa lata prowadziła warsztaty artystyczne w Shizuoka Daigaku Gakkuin University. W Polsce ilustruje teksty do magazynu Pismo. Książka Dzieci z Hamamatsu, wydana w Wydawnictwie Tatarak, jest jej debiutem literackim.
NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole