Furoshiki – sztuka wiązania chust japońskich

W związku z decyzją sztabu kryzysowego z udziałem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o czasowym zamknięciu instytucji kultury, filharmonii, oper, teatrów, muzeów, kin oraz szkół, uczelni wyższych i placówek szkolnictwa artystycznego informujemy o odwołaniu warsztatów.

Za utrudnienia najmocniej przepraszamy.

_______

Od setek lat chusty furoshiki towarzyszą Japończykom w różnych aspektach ich codzienności. Funkcjonalność chust ewoluowała na przestrzeni stuleci. Były one powszechnie stosowane do przechowywania przedmiotów osobistych należących do klientów łaźni publicznych, przydatne w czasie przeprowadzek, stanowiły element wyprawy ślubnej panny młodej. Obecnie posiadają status symbolu japońskiej tradycji i wyróżniają się szeroką gamą zastosowań. To między innymi sposób pakowania rzeczy wartościowych, prezentów. Furoshiki charakteryzują się bogatą paletą barw i zdobień, adekwatnych do użytkowego przeznaczenia danej chusty. Wśród wzorów tkanin oraz technik wiązań pojawiają się propozycje nowe, zaprojektowane z myślą o współczesnym młodym pokoleniu Japończyków.

Zapraszamy na warsztaty Furoshiki – sztuka wiązania chust japońskich. Wydarzenie odbędzie się w przestrzeni Muzeum Manggha we wtorek 24 marca w godzinach 16.45–17.45. Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży (+14) i osób dorosłych, będą prowadzone od podstaw. Uczestnik pozna szkic historyczny losów furoshiki w Japonii oraz w praktyce nauczy się wybranych sposobów pakowania przedmiotów. Japońskie chusty zostaną udostępnione grupie tylko na czas trwania warsztatów.

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres e-mail: edukacja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Furoshiki 24.03”. W treści należy podać: imię, nazwisko, numer telefonu oraz wiek zgłaszanego uczestnika. Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc. Koszt uczestnictwa wynosi 10 złotych za osobę.

Wydarzenie w ramach cyklu Poznajemy Japonię. Informacje o możliwości otrzymania karnetu promocyjnego dla stałych gości opisane są tutaj. O chęci uzyskania karty prosimy poinformować w treści e-maila zgłoszeniowego.

PATRONI MEDIALNI

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole