Gry dalekowschodnie – sierpniowe spotkanie #3

Zapraszamy do odwiedzin kameralnego stanowiska z tradycyjnymi grami dalekowschodnimi. Stoisko będzie dostępne w przestrzeni Galerii Europa–Daleki Wschód w dniu 22 sierpnia, godz. 13.30–15.00.

Edukator muzealny z chęcią przybliży instrukcje obsługi wybranych gier. Osoby zainteresowane będą mogły spróbować swoich sił podczas gry w:
  • hanafudę - grę karcianą o kilkusetletniej tradycji oraz burzliwej historii; talia kart hanafudy inspiruje bogatą symboliką fauny i flory,
  • go - zwane „cesarzową gier”, wywodzące się z obszaru dzisiejszych Chin; stanowi idealną propozycję dla osób ceniących spokój i wyważony ton rozgrywki; na stoisku dostępna będzie uproszczona wersja tej gry (tzw. atarigo),
  • kendamę - grę zręcznościową, łączącą w sobie prostotę wykonania z ekscytującą rozgrywką; drewniana kendama jest cenioną grą sportową, oferującą bogaty zasób trików.
Stanowisko dedykowane jest gościom Muzeum Manggha, którzy w dniu 22 sierpnia zakupią (w ramach obowiązującego cennika) bilet uprawniający ich do zwiedzania bieżących wystaw. Chcąc skorzystać z oferty stanowiska, prosimy okazać Edukatorowi zakupiony bilet.

Zapraszamy również osoby zapisane na rodzinne warsztaty plastyczne Świat roślin i zwierząt, które odbędą się tego samego dnia o godz. 15.00. W tym wypadku korzystanie ze stanowiska z grami odbywa się w ramach uiszczonej opłaty za warsztaty plastyczne w wysokości 10 zł za osobę.

Przestrzeń zostanie zaaranżowana kameralnie, na maksymalnie 11 osób. Jeśli w danym momencie wszystkie stanowiska będą zajęte, uprzejmie prosimy o cierpliwość. Nie prowadzimy wcześniejszych rezerwacji miejsc.

Zachęcamy do udziału w rozgrywkach!

PATRONAT HONOROWY

KONSUL HONOROWY JAPONII
W KRAKOWIE

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole