Hiroshige. Podróż w głąb drzeworytu – wydarzenia w październiku

W niedzielę, 27 października uruchomimy ostatnią serię zajęć dedykowanych naszej edukacyjnej ekspozycji Hiroshige. Podróż w głąb drzeworytu. Rodziny z dziećmi wezmą udział w warsztatach inspirowanych japońskim drzeworytem kolorowym lub wybiorą się na kreatywne oprowadzanie po wystawie. Potem odbędzie się również spacer z kuratorką wystawy dla wszystkich chętnych osób. Uzupełnieniem naszych działań będą otwarte stoiska z kolorowankami drzeworytniczymi oraz linorytami, gdzie odbijecie niepowtarzalne wzory nawiązujące do znanych motywów z japońskiej sztuki lub folkloru.

10.30–11.30. Japońska Akademia Przedszkolaka 

Japońska Akademia Przedszkolaka to seria niedzielnych spotkań przeznaczonych dla dzieci w wieku 5–6 lat. Cykl lekcji przybliża kulturę Kraju Kwitnącej Wiśni w przyjazny sposób: przez zabawy z językiem japońskim, warsztaty plastyczne, baśnie, opowieści o świętach i festiwalach. Zajęcia odbędą się w niedzielę 27 października 2024 roku w godzinach 10.30–11.30 w przestrzeni Galerii Europa – Daleki Wschód.  
Na zajęcia prowadzona jest osobna lista rezerwacji miejsc – więcej szczegółów poznacie po kliknięciu w link
 
10.30–11.30. Spacer w głąb drzeworytu. Oprowadzanie kreatywne dla rodzin z dziećmi w wieku 6–11 lat
 
Oprowadzanie odbędzie się w budynku Galerii Europa – Daleki Wschód. Limit: 20 osób. Na wydarzenie nie prowadzimy rezerwacji miejsc – decyduje kolejność zgłoszeń w dniu spotkania. Aby wziąć udział w oprowadzaniu, prosimy o pojawianie z kilkuminutowym wyprzedzeniem przy recepcji w głównym budynku Galerii i poczekanie na osobę prowadzącą. W czasie oprowadzania obecność rodziców jest obowiązkowa – zachęcamy do wspólnego udziału w zabawie i korzystania z poszczególnych stoisk warsztatowych na ekspozycji. 

Koszt uczestnictwa: bilet wstępu według obowiązującego cennika. Płatności dokonuje się stacjonarnie w dniu spotkania. 
 
Więcej informacji o wystawie można znaleźć tutaj
 
12.00–13.00. Spacer w głąb drzeworytu. Oprowadzanie kuratorskie 

Oprowadzanie odbędzie się w budynku Galerii Europa – Daleki Wschód. Limit: 20 osób. Na wydarzenie nie prowadzimy rezerwacji miejsc – decyduje kolejność zgłoszeń w dniu spotkania. Aby wziąć udział w oprowadzaniu, prosimy o pojawianie z kilkuminutowym wyprzedzeniem przy recepcji w głównym budynku Galerii i poczekanie na osobę prowadzącą. 
 
Koszt uczestnictwa: bilet wstępu według obowiązującego cennika. Płatności dokonuje się stacjonarnie w dniu spotkania. 
 
Więcej informacji o wystawie można znaleźć tutaj

12.30–16.30. Odbij grafikę z japońskimi motywami. Otwarte stoisko edukacyjne 

Przygotujcie pamiątkową odbitkę, odciskając wybrany wizerunek farbą drukarską na papierze. Zabierzcie do domu grafikę z obrazami kwiatów i ptaków, reprodukcją drzeworytu lub przedstawieniem jednego z bohaterów japońskich legend i podań. Stoisko dostępne w przestrzeni Galerii Europa – Daleki Wschód. Wstęp w cenie biletu zakupionego online lub w kasie muzealnej w dniu wydarzenia. 
 
13.00–17.00. Kolorowanki drzeworytnicze. Otwarte stoisko edukacyjne 

Japońskie drzeworyty ukiyo-e cechują wyraziste kolory i mocno podkreślone kontury. Na „obrazach przepływającego świata” artyści chętnie przedstawiali krajobrazy, słynne miejsca oraz wizerunki ptaków i kwiatów. Zajrzyjcie na specjalne stanowisko ulokowane w przestrzeni Galerii Europa – Daleki Wschód i nadajcie koloru czarno-białym reprodukcjom wybranych dzieł. Wstęp na stoisko w cenie biletu zakupionego online lub w kasie muzealnej w dniu wydarzenia. 

13.00–17.00. Origami w Edo. Otwarte stoisko edukacyjne

Czy Hiroshige mógł składać figury z origami? Przekonajcie się i odwiedźcie nasze stanowisko ze sztuką składania papieru. Pod okiem edukatora przygotujecie wybrane figury, które znane były już w epoce Edo (1603–1868). Dowiecie się jakie modele z origami można uznać za najstarsze i najbardziej tradycyjne. Specjalnie na tę okazję udostępnimy Wam zestawy papieru z reprodukcjami japońskich drzeworytów wielobarwnych. 

Stanowisko będzie zlokalizowane w Galerii Europa–Daleki Wschód w godzinach 13.00–17.00. Wstęp w cenie biletu zakupionego online lub w kasie muzealnej w dniu wydarzenia.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z Regulaminem wydarzeń edukacyjnych. 

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole