Imagine One World – polskie kimono

fot. (c) Imagine One World

Imagine One World to niekomercyjna inicjatywa mająca na celu stworzenie 196 kimon reprezentujących 196 państw, które biorą udział w Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 roku. W ten oryginalny sposób idea ma promować pokój, harmonię, przyjaźń i japońską kulturę. Projekt rozpoczął się w 2014 roku, a po 4 latach do stworzonych już wcześniej strojów dołączyło polskie kimono wykonane przez Kunio Arimę techniką tegaki yūzen.

22 września zapraszamy serdecznie na wyjątkowe spotkanie, podczas którego będzie można nie tylko obejrzeć polskie kimono wykonane w ramach projektu Imagine One World, ale i spotkać Kunio Arimę oraz zapoznać się bliżej z jego twórczością. W drugiej części wydarzenia dla zainteresowanych osób goście z Japonii poprowadzą dodatkowo proste warsztaty yūzen.

Charakterystyczną cechą tegaki yūzen, czyli ręcznie malowanego yūzen, jest to, że kolory nakładane są w obrębie konturów, wyznaczonych uprzednio za pomocą specjalnej pasty. Na warsztatach uczestnicy będą mogli bliżej zapoznać się z tą techniką i własnoręcznie – pod okiem mistrza i jego uczennic – pomalować chusteczki przywiezione na tę okazję z Japonii.

Prezentacja kimona oraz spotkanie z artystą: godz. 15:00
Warsztaty: godz. 16.30 (minimalny wiek uczestnika – 16 lat)

W przypadku warsztatów obowiązują wcześniejsze zapisy na adres: recepcja@manggha.pl. Koszt warsztatów to 55 zł od osoby; liczba miejsc ograniczona. Po otrzymaniu potwierdzenia o dostępności miejsc prosimy o dokonanie wpłaty stacjonarnie w dniu warsztatów lub przelewem do dnia 19.09.2019 na konto:

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha
ul. M. Konopnickiej 26, 30-302 Kraków
84 1130 1150 0012 1262 4620 0001
Bank Gospodarstwa Krajowego, o. Kraków
Tytuł: imię i nazwisko, „Imagine One World”

Kunio Arima ukończył studia na Uniwersytecie Sztuk Pięknych i Wzornictwa w Nagoi (Nagoya Zōkei Daigaku). Po ukończeniu studiów pracował w firmie zajmującej się projektowaniem i artystycznym farbowaniem kimon. Jako utalentowany artysta usamodzielnił się w wieku 27 lat i otworzył swoją prywatną wytwórnię w Tokio, współpracującą z firmą Dealer. Mając 40 lat, przeniósł się do miasta Maebashi w prefekturze Gunma, gdzie kontynuuje swój zawód we własnym przedsiębiorstwie. Jest również członkiem Towarzystwa Kofukai.

PATRONAT HONOROWY

KONSUL HONOROWY JAPONII
W KRAKOWIE

Podczas imprezy wykonywane będą fotografie dla celów dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w imprezie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykonanie tych fotografii oraz wykorzystanie i rozpowszechnianie wizerunku uczestników wraz z jego opisaniem poprzez wskazanie okoliczności wykonywania fotografii oraz miejsca ich wykonywania, w tym w szczególności zgodę na wykorzystanie i rozpowszechnianie ich wizerunku w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Rozpowszechnianie będzie miało miejsce przez czas nieoznaczony za pomocą strony internetowej organizatora imprezy.
NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole