Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Werki. Wajda. Renata Pajchel”

Na ekspozycji prezentujemy 51 zdjęć autorstwa Renaty Pajchel przedstawiających reżysera podczas pracy przy realizacji filmów. Na fotografiach artystki Andrzej Wajda staje się głównym bohaterem narracji, a na pierwszy plan wysuwają się jego gesty, pozy i mimika. Niektóre z fotografii, te nieco bardziej intymne, ukazują moment dogłębnego skupienia i zaangażowania, są też takie, które świadczą o poczuciu humoru obydwojga artystów. Werki autorstwa Renaty Pajchel odsłaniają pełen wachlarz emocji Wajdy i pozwalają zrozumieć sposób, w jaki pracował.

Zwiedzanie wystawy z kuratorką odbędzie się w przestrzeni Muzeum Manggha, na poziomie -1, w niedzielę 19 marca 2023 r. w godzinach 12.00–13.00. Spotkanie przeznaczone jest dla młodzieży oraz osób dorosłych. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres e-mail: recepcja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Oprowadzanie kuratorskie Wajda”. W treści należy podać: imię, nazwisko, wiek zgłaszanego Uczestnika. Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (limit: 20 osób). Koszt uczestnictwa w ramach biletu wstępu według obowiązującego cennika. Płatności dokonuje się stacjonarnie w dniu spotkania.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z regulaminem wydarzeń edukacyjnych. Rezerwując miejsce w grupie zajęciowej Uczestnik zgadza się na warunki opisane w regulaminie.

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole