Muzealny profil na Facebooku został zhakowany, zalecamy brak interakcji z publikowanymi tam treściami.

Podróż w głąb drzeworytu z Bożką Rydlewską. Warsztaty tworzenia pop-up booków

Na drzeworytach Utagawy Hiroshigego dzieje się zazwyczaj bardzo dużo. Niezależnie, czy są to nasycone bogactwem przedstawień krajobrazy miejskie, zachwycające widoki z podróży czy może wizerunki kwiatów i ptaków, dzieła tego artysty cechuje dynamika i wielowątkowość.

Nie inaczej jest w pracach z serii Sto słynnych widoków Edo, których reprodukcje możecie oglądać na wystawie Hiroshige. Podróż w głąb drzeworytu: bambusy przystrojone na święto Tanabata kołyszą się miarowo na wietrze, a wielki proporczyk w kształcie karpia koi (koinobori) powiewa na pierwszym planie, przytłaczając swoimi rozmiarami.

Ta artystyczna opowieść z XIX-wiecznej Japonii jest powodem do zaproszenia Was na niezwykłe warsztaty plastyczne, na których przygotujecie swoje własne pop-up booki nawiązujące do japońskich drzeworytów kolorowych. Dzieła wykonacie w technice tunnel book, dzięki której nabiorą one niepowtarzalnego, wielowarstwowego charakteru. Każdy z Uczestników stworzy najpierw przestrzenną konstrukcję, w którym umieszczać będzie kolejne warstwy wybranego dzieła.

Zajęcia poprowadzi Bożka Rydlewska – artystka i ilustratorka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Högskolan för Design och Konsthantverk w Göteborgu. Artystka fascynuje się przyrodą i jej naturalną baśniowością. W swoich pracach czerpie z bogactwa form natury, by kreować światy niemożliwe, pełne roślinnych hybryd, nowych gatunków ptaków i owadów. Wprowadza fantazję i kolor w życie codzienne.

Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 22 września w godzinach 10.30–15.00 w przestrzeni Galerii Europa – Daleki Wschód. Zajęcia skierowane są do młodzieży powyżej 15. roku życia oraz dorosłych. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres e-mail: edukacja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Pop-up, 22.09”. W treści należy podać: imię, nazwisko, wiek zgłaszanego uczestnika oraz numer telefonu kontaktowego.

Koszt udziału wynosi 300 złotych za osobę. W cenie zawarte są wszystkie materiały potrzebne do wykonania „pop-upa”. Udział w wydarzeniu należy opłacić przelewem w przeciągu dwóch dni roboczych na numer konta bankowego podany w wiadomości zwrotnej. Rezerwacji miejsca i opłaty za zajęcia można dokonać także w recepcji Muzeum Manggha od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00–17.30.

Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (limit miejsc w grupie: 15). W przypadku niewystarczającej liczby uczestników organizator zastrzega sobie możliwość odwołania wydarzenia. Zapisani uczestnicy zostaną powiadomieni o anulowaniu terminu najpóźniej dzień przed zaplanowaną datą zajęć.

W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w warsztatach w terminie późniejszym niż na 3 dni przed rozpoczęciem zajęć Muzeum Manggha zastrzega prawo zatrzymania 20% wpłaconej przez Uczestnika kwoty tytułem pokrycia kosztów związanych z przygotowaniem materiałów towarzyszących i zaangażowaniem osób współpracujących przy organizacji zajęć edukacyjnych. Pozostałe 80% wpłaconej kwoty zostanie zwrócone na wskazany przez uczestnika rachunek bankowy w terminie 7 dni od daty poinformowania o rezygnacji z udziału w zajęciach edukacyjnych.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z Regulaminem wydarzeń edukacyjnych. Rezerwując miejsce w grupie zajęciowej, uczestnik zgadza się na warunki opisane w Regulaminie.

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole