Podstawy języka filmowego – warsztaty dla rodzin z dziećmi

UWAGA: Uprzejmie informujemy, że warsztaty zostały odwołane. Za utrudnienia najmocniej przepraszamy.

Z okazji trzydziestolecia funkcjonowania mamy świetną okazję do podsumowania działalności Muzeum Manggha. Posłużą nam do tego trzy wystawy, do których przygotowane zostały programy wydarzeń towarzyszących – w wybrane niedziele na przełomie grudnia 2024 i marca 2025 zapraszamy was do udziału w oprowadzaniach, warsztatach, stoiskach otwartych, wykładach i innych aktywnościach kulturalnych.  

Wydarzenie w ramach programu wydarzeń towarzyszących wystawom jubileuszowym. 
________________________________________________ 

Warsztaty filmowe rozpoczną się krótkim wstępem, podczas którego dzieci poznają podstawowe terminy związane z tematyką filmową. Zobaczą, jak wygląda praca scenografa, jakie są rodzaje kadrów i co jest ważne w budowaniu filmowej historii. Uczestnicy będą mieć za zadanie stworzenie postaci – kukiełki na patyku pasującej do podanej wcześniej tematyki i scenariusza. Do dyspozycji będą różne rodzaje kolorowych papierów. W zastanej scenerii i przy użyciu kukiełek uczestnicy odegrają wybrane sceny. Wszystko zostanie zadokumentowane przy pomocy aparatu, a zdjęcia wysłane do uczestników w ciągu 7 dni po zakończeniu warsztatów. 

Zajęcia skierowane są do rodzin z dziećmi w wieku 6–8 lat. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 2 marca w godzinach 10.30–12.30 w przestrzeni Galerii Europa – Daleki Wschód. Koszt udziału w warsztatach wynosi 70 złotych za osobę. W cenie zawarte są wszystkie materiały niezbędne do wykonania dzieł. Do wzięcia udziału w warsztatach upoważnia bilet online. W przypadku problemów z kupnem biletu prosimy o kontakt telefoniczny z Działem Edukacji: 511 936 109.    

Ważne: Zgodnie z Regulaminem sprzedaży drogą elektroniczną w odniesieniu do biletów zakupionych na wydarzenia edukacyjne nie przysługuje prawo do odstąpienia od umowy. Regulamin jest dostępny na stronie z płatnością online. 

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (limit w jednej grupie: 10 osób) do wcześniejszego zakupu biletu. W przypadku niewystarczającej liczby uczestników organizator zastrzega sobie możliwość odwołania wydarzenia. Zapisani uczestnicy zostaną powiadomieni o anulowaniu terminu najpóźniej dzień przed zaplanowaną datą zajęć.  

WAŻNE: Prosimy nie pozostawiać dzieci bez opieki osoby dorosłej. Opiekunowie nie ponoszą kosztów udziału. Warunek obecności opiekuna jest obowiązkowy. 

O PROWADZĄCYCH 

Barbara Iwańczyk – ukończyła Zespół Szkół Plastycznych im. S. Kopystyńskiego we Wrocławiu. W 2022 roku obroniła dyplom z wyróżnieniem na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w Pracowni Projektowania Scenografii Filmowej. Jest laureatką II nagrody w konkursie na Najlepszy Dyplom Scenografii organizowanym przez Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Zajmuje się tworzeniem kostiumów do sesji zdjęciowych i realizacji filmowych. Działa także jako stylistka pracując przy edytorialach modowych. 

Mateusz Pajerski – absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie na kierunku scenografia. Scenograf filmowy, telewizyjny i animator. Tworzy także scenografie na potrzeby reklam, teledysków i sesji zdjęciowych. Na co dzień wykładowca Katedry Scenografii na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W sztukach plastycznych rysownik, twórca instalacji przestrzennych i fotograf. 

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z Regulaminem wydarzeń edukacyjnych. Rezerwując miejsce w grupie zajęciowej zgadzają się Państwo na warunki opisane w Regulaminie.

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole