Muzeum Manggha nieczynne do odwołania / Sklepik muzealny otwarty wt–ndz w godz. 10.00–18.00

Śladami pamięci. Współczesne spojrzenie na żydowską przeszłość Polski

Wystawa Żydowskiego Muzeum Galicja pt. Śladami pamięci. Współczesne spojrzenie na żydowską przeszłość Polski w Japonii!

 
Miło nam poinformować, że podróżująca wersja stałej wystawy Śladami Pamięci. Współczesne spojrzenie na żydowską przeszłość Polski w październiku rozpocznie swoją podróż przez Japonię! 15 października zostanie otwarta w Hyogo International Association w Kobe, a następnie zaprezentowana w Kioto oraz Tokio.

Stała wystawa Żydowskiego Muzeum Galicja Śladami Pamięci (zaktualizowana w 2016 r.) to różnorodność tematów, motywów, wątków związanych z polsko-żydowską historią i dziedzictwem. Oferuje unikalne spojrzenie na żydowską Polskę, opisując szereg procesów, które – choć zakorzenione w przeszłości – bezpośrednio wpływają na otaczający nas dziś świat i jego przyszłość.

Prezentowanej w Japonii wystawie towarzyszyć będzie broszura stanowiąca zbiór opisów składających się na nią zdjęć, przetłumaczonych na jęz. japoński przez prof. Taku Shinoharę.

 
Projekt realizowany jest we współpracy z Tokyo University of Foreign Studies.
Partnerem projektu jest Instytut Polski w Tokio.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Więcej informacji o wystawie: 
http://www.galiciajewishmuseum.org/pl/sladami-pamieci-wspolczesne-spojrzenie-na-zydowska-przeszlosc-polski?fbclid=IwAR3zC9IqABG5yWftCeppujXmJ7ysj-utEkBwGRFzdWrJvWRDySYXqglf41Q
NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole