Wysyłka zamówień złożonych w mangghashop wstrzymana w okresie 16.09–1.10.2020

Spotkanie autorskie „Chiny bez makijażu” z Marcinem Jacoby

16 września o godzinie 18.00 zapraszamy na spotkanie autorskie na żywo z autorem książki Chiny bez makijażu Marcinem Jacoby! Wydarzenie przybierze formę transmisji online na portalu Facebook:
https://www.facebook.com/events/319818382563319/ 

Chiny bez makijażu to obowiązkowa lektura dla wszystkich tych, którzy pragną wgryźć się głęboko w „chińskość” i zrozumieć, co może w niej tak fascynować. To również odważne spojrzenie na współczesne Państwo Środka i jego kierunki rozwoju w nowym millennium. Czy Chiny to archaiczna dyktatura gnębiąca swoich obywateli, czy może nowa potęga ekonomiczna? Lider innowacji czy moloch o zapadłych wioskach i tysiącach robotników pracujących w pocie czoła w fabrykach? Czy coś łączy dawne cesarstwo i dzisiejszą młodocianą potęgę, czy istnieją jakieś cechy wspólne pomiędzy pradawną cywilizacją, gdzie niemal wszystko wynaleziono na długo przed Europą, a krajem tanich podróbek, na które wielu z nas patrzy z góry? Jacy ludzie żyją w tym najludniejszym państwie na ziemi? Czy stanowią jednolitą masę, czy są mozaiką narodów, języków i kultur? W co wierzą, jakie mają zmartwienia? Jakie wyzwania stawia przed nimi nowoczesność?

Marcin Jacoby to sinolog, tłumacz. Ekspert zajmujący się zagadnieniami polityczno-społecznymi regionu Azji Wschodniej, szczególnie Chin i Republiki Korei. Interesują go historyczno-kulturowe źródła przemian i procesów zachodzących w tym regionie świata. Naukowo specjalizuje się w chińskiej literaturze klasycznej i kulturze Chin starożytnych. Zna język chiński współczesny i klasyczny, tłumaczy dzieła literatury chińskiej na język polski. Autor wysoko ocenianych publikacji popularnonaukowych o Azji Wschodniej: Chiny bez makijażu (2016), Korea Południowa. Republika żywiołów (2018). Popularyzator wiedzy o Azji, współautor podręcznika do nauki języka chińskiego: Współczesny język chiński. Mówię i piszę po chińsku (2008). Jego najnowsza monografia naukowa to Sztuka perswazji w starożytnych Chinach. Opowiastka alegoryczna w okresie Walczących Państw (453-221 r. p.n.e.) (2018).

-----------------------

zORIENTOwani: Literatura, kultura i społeczeństwo państw Orientu to projekt, na który pozyskano dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt składać się będzie z cyklu spotkań z autorami i ekspertami, którzy poprowadzą zarówno wykłady jak również warsztaty umożliwiające przybliżenie literatury, kultury i społeczeństwa Dalekiego oraz Bliskiego Wschodu. Dzięki nowatorskiemu – łączącemu formy: wykładową, warsztatową oraz szkoleniową – podejściu do przedstawienia wspomnianych kręgów kulturowych za pośrednictwem wybitnych polskich ekspertów i naukowców, przekazana zostanie wiedza specjalistyczna, do której jako laicy rzadko mamy dostęp.

PATRONAT
  • Puls Azji
  • Wydawnictwo Kwiaty Orientu
  • Instytut Konfucjusza w Krakowie
  • Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha
  • Radio Bogoria
  • Gazeta Bogoria
NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole