Spotkanie z origami – modułowe pudełka

Origami to tradycyjna sztuka składania papieru. Nazwa pochodzi od japońskich znaków: „składać” (jap. oru) oraz „papier” (jap. kami). Do praktykowania origami potrzebna jest kartka papieru o odpowiedniej wielkości i kształcie, a także znajomość sekwencji zagięć, które pozwalają na wykreowanie pożądanego kształtu.

Origami daje szeroki wachlarz możliwości wspierających wyobraźnię i twórcze myślenie. Pozwala na ćwiczenie i rozwój skupienia i dokładności ruchów. Natomiast zastosowanie większej ilości kartek papieru otwiera dodatkowo dostęp do tworzenia figur modułowych. Niewyczerpane możliwości origami modułowego zostaną zaprezentowane podczas warsztatów prowadzonego przez edukatorkę Zofię Bermejo.

Warsztaty odbędą się w przestrzeni Galerii Europa – Daleki Wschód w piątek 24 marca 2023 r. w godzinach 15.00–17.00. Spotkanie przeznaczone jest dla dzieci i młodzieży od 9. roku życia oraz dorosłych. Zajęcia będą prowadzone do podstaw. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres e-mail: recepcja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Spotkanie z origami 24.03”. W treści należy podać: imię, nazwisko, numer telefonu oraz wiek zgłaszanego uczestnika. Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (limit 10 osób). Koszt udziału wynosi 40 zł za osobę, płatności dokonuje się stacjonarnie w dniu warsztatów.

O PROWADZĄCEJ

Zofia Bermejo – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na kierunku intermedia. Pasjonatka origami od przeszło pięciu lat. W swojej pracy skupia się na terapeutycznym aspekcie sztuki składania papieru.


Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z Regulaminem wydarzeń edukacyjnych. Rezerwując miejsce w grupach zajęciowej, Uczestnik zgadza się na warunki opisane w Regulaminie:

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole