24 października wystawa „Planaria” nieczynna.

Szyjemy notes. Warsztaty introligatorstwa japońskiego

Czy Utagawa Hiroshige używał w swojej pracy notesów? Trudno nie korzystać z notatek będąc tak płodnym i pełnym wyobraźni malarzem drzeworytów! Inny wybitny japoński artysta – Katsuhika Hokusai – wydał kilkanaście tomów szkiców i wskazówek do tworzenia grafik, zwanych manga. A czy Ty robisz notatki lub szkice? Zasiądź wygodnie w zaciszu biblioteki Muzeum Manggha i zaprojektuj własny notes w oprawie twardej – nadaj swoim tekstom lub rysunkom nowego i niepowtarzalnego charakteru biorąc udział w warsztatach introligatorstwa japońskiego.

Zajęcia prowadzone będą przez Agnieszkę Piętę-Jadczak – animatorkę społeczno-kulturalną, instruktorkę warsztatów papierniczych, edytorkę i filolożkę polską. Jest pomysłodawczynią i koordynatorką Otwartej Pracowni Papierniczej, Kółka Graficznego oraz Festiwalu Papieru w ARTzonie Ośrodka Kultury Norwida w Krakowie. Prowadząca od pięciu lat prowadzi autorski projekt papierniczo-wydawniczy TakSięSkłada.

Warsztaty będą obejmowały pracę z tekturą introligatorską, klejenie okładek, zastosowanie wyklejek oraz szycie grzbietu ściegiem Asanoha Toji. Osoby uczestniczące w warsztatach zapoznają się z takimi narzędziami jak: szpilorek, kość introligatorska czy prasa belkowa. Będziemy pracować z lnianymi nićmi oraz płótnem introligatorskim. Zdobyta wiedza pozwoli również wykorzystać nowe umiejętności do oprawienia np. kolekcji grafik – może własnych drzeworytów?

Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 13 lipca w godzinach:

 I TURA 10.30–13.30 (brak wolnych miejsc),
 II TURA 15.30–18.30 (brak wolnych miejsc).

W przestrzeni biblioteki w Szkole Języka Japońskiego przy Muzeum Manggha. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres e-mail: edukacja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Szyjemy notes 13.07 + wybrana tura”. W treści należy podać: imię, nazwisko, wiek zgłaszanego uczestnika oraz numer telefonu kontaktowego.

Koszt udziału wynosi 130 złotych za osobę. W cenie zawarte są wszystkie materiały potrzebne do wykonania notesu. Udział w wydarzeniu należy opłacić przelewem w przeciągu dwóch dni roboczych na numer konta bankowego podany w wiadomości zwrotnej. Rezerwacji miejsca i opłaty za zajęcia można dokonać także w recepcji Muzeum Manggha od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00–17.30.

Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (limit miejsc w grupie: 10). W przypadku niewystarczającej liczby uczestników organizator zastrzega sobie możliwość odwołania wydarzenia. Zapisani uczestnicy zostaną powiadomieni o anulowaniu terminu najpóźniej dzień przed zaplanowaną datą zajęć.

W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w warsztatach w terminie późniejszym niż na 3 dni przed rozpoczęciem zajęć Muzeum Manggha zastrzega prawo zatrzymania 20% wpłaconej przez Uczestnika kwoty tytułem pokrycia kosztów związanych z przygotowaniem materiałów towarzyszących i zaangażowaniem osób współpracujących przy organizacji zajęć edukacyjnych. Pozostałe 80% wpłaconej kwoty zostanie zwrócone na wskazany przez uczestnika rachunek bankowy w terminie 7 dni od daty poinformowania o rezygnacji z udziału w zajęciach edukacyjnych.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z Regulaminem wydarzeń edukacyjnych. Rezerwując miejsce w grupie zajęciowej, uczestnik zgadza się na warunki opisane w Regulaminie

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole