Współczesna konserwacja drzeworytu japońskiego

Zapraszamy serdecznie na wyjątkowe oprowadzanie po wystawach ARS LONGA oraz Góra (i znowu) góra z konserwatorkami, dr Agnieszką Marecką z pracowni konserwatorskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz Joanną Habą z Muzeum Manggha. Opowiedzą one o pozyskiwaniu kolekcji do muzeów i zabiegach prewencyjnych, a także kulisach pracy przy konserwacji drzeworytów japońskich pochodzących z kolekcji Zygmunta Karolaka.  
 
Wspólnie będziemy mieli okazję poznać wyzwania związane z ratowaniem tych jakże delikatnych obiektów, a także posłuchać osób, które były w te prace bezpośrednio zaangażowane. Spotkanie to niepowtarzalna szansa, by dowiedzieć się, jak łączą się pasja, precyzja i nauka w trosce o dziedzictwo kulturowe. 
 
Odpowiemy na pytania jak ratuje się delikatne dzieła sztuki sprzed dwustu lat oraz co kryje się pod lupą konserwatora. Usłyszymy, jak wygląda proces konserwacji obiektów „od kuchni”, a przy okazji porozmawiamy z profesjonalistkami i zadamy im pytania, które nas nurtują. 
 
Dołączcie do nas i przekonajcie się, jak trudna i wymagająca, a jednocześnie dająca olbrzymią satysfakcję jest praca konserwatora dzieł sztuki.   
 
Na wydarzenie nie prowadzimy rezerwacji miejsc – decyduje kolejność zgłoszeń w dniu spotkania. Aby wziąć w nim udział, prosimy o pojawianie się z kilkuminutowym wyprzedzeniem przy recepcji w głównym budynku Muzeum Manggha i poczekanie na osobę prowadzącą. Koszt uczestnictwa: bilet wstępu według obowiązującego cennika. Płatności dokonuje się stacjonarnie w dniu spotkania.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z Regulaminem wydarzeń edukacyjnych. Rezerwując miejsce w grupie zajęciowej, osoba biorąca udział zgadza się na warunki opisane w Regulaminie.

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole