Zaprojektuj dekorację na japońskie Święto Dziewcząt

Hina Matsuri to wyjątkowy dzień świętowany w Japonii od wieków. Podczas Festiwalu Lalek w wielu japońskich domach prezentowane są specjalne podesty z lalkami ubranymi w tradycyjne stroje. Tradycje Hina Matsuri odnoszą się do pomyślności dla dziewczynek. Stąd też inna nazwa – Święto Dziewcząt. 
  
Muzeum Manggha zaprasza rodziny z dziećmi w wieku 7–11 lat na warsztaty poświęcone wykonaniu dekoracji odnoszących się do tego święta. Podczas warsztatów dzieci stworzą filcowe girlandy nawiązując do tsurushi-bina – wiszących tekstylnych ozdób towarzyszących obchodom Święta Dziewcząt. Uczestnicy poznają charakterystyczne motywy związane z Hina Matsuri, takie jak lalki, kwiaty, wachlarze, brzoskwinie i króliki i dowiedzą się o symbolice poszczególnych elementów filcowych ozdób. 
  
Warsztaty odbędą się w niedzielę, 3 marca 2024 roku w godzinach 12.30–13.30 w przestrzeni Galerii Europa – Daleki Wschód. Wydarzenie skierowane jest do rodzin z dziećmi w wieku 7–11 lat. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: recepcja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Dekoracje Hina Matsuri 3.03”. W treści należy podać: imię, nazwisko, wiek dziecka oraz numer telefonu opiekuna. Przesłanie zgłoszenia nie jest równoznaczne z rezerwacją miejsca. O przyjęciu na listę uczestników informuje wiadomość zwrotna wysłana przez organizatora. 
  
Koszt udziału: 20 zł za dziecko (opiekunowie nie ponoszą kosztów uczestnictwa). Płatności dokonuje się stacjonarnie w dniu spotkania. 

UWAGA: wszystkie osoby, które w dniu wydarzenia zakupią bilety wstępu do Muzeum, mogą wziąć udział w wybranych warsztatach z okazji Hina Matsuri za promocyjną kwotę 10 zł. Promocja dotyczy zajęć dla rodzin z dziećmi w wieku 7–11 lat.  
  
Limit miejsc w grupie: 10 dzieci. W przypadku niewystarczającej liczby uczestników (min. 4 osoby) organizator zastrzega sobie możliwość odwołania wydarzenia. Zapisani uczestnicy zostaną powiadomieni o anulowaniu terminu najpóźniej dzień przed zaplanowaną datą zajęć. 
  
WAŻNE: Prosimy nie pozostawiać dzieci bez opieki osoby dorosłej. 
 
Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z Regulaminem wydarzeń edukacyjnych. Rezerwując miejsce w grupie zajęciowej, Uczestnik zgadza się na warunki opisane w Regulaminie. 

NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole