Kwartalne Spotkanie Senshinkai „Coś słodkiego do herbaty”

Stowarzyszenie SENSHINKAI Chadou Urasenke Tankoukai oraz Muzeum Manggha zapraszają serdecznie 6 września o godzinie 12.00 na jesienne spotkanie herbaciane w ramach kwartalnych spotkań herbacianych 2020. Po raz pierwszy wydarzenie obierze formę zarówno stacjonarną jak i online.

Spotkanie odbędzie się w sali wielofunkcyjnej Muzeum Manggha oraz będzie transmitowane na żywo na muzealnym kanale Youtube. Temat prelekcji, którą poprowadzi Gabriela Matusiak to Coś słodkiego do herbaty. Dopełnieniem wydarzenia będzie pokaz parzenia herbaty w wykonaniu członków Stowarzyszenia SENSHINKAI. Informujemy, że ceremonia herbaciana nie ma charakteru degustacji.

Poniżej podajemy link do zakupu dostępu do wydarzenia online:
https://www.kupbilecik.pl/imprezy/54315/Internet/Kwartalne+Spotkanie+Senshinkai/

Koszt udziału wynosi 2 zł, bilety na wydarzenie stacjonarne do nabycia w kasach Muzeum Manggha od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00–18.00. Liczba miejsc ograniczona (40 osób). 

Uwaga: Uczestnik wydarzenia/opiekun prawny jest zobowiązany do złożenia pisemnego oświadczenia przy wejściu na zajęcia, że według swojej najlepszej wiedzy, nie jest/jego podopieczny nie jest osobą zakażoną wirusem SARS-CoV-2 oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. Wzór oświadczenia jest dostępny do pobrania poniżej. Wydruki oświadczenia będzie można uzyskać również w dniu wydarzenia od pracownika recepcji muzealnej.

Stowarzyszenie Senshinkai powstało dzięki inicjatywie japońskiej nauczycielki herbaty, Etsuko Yamaguchi, która od niemal czterdziestu lat szerzyła kulturę swego kraju podczas licznych wizyt w Polsce. Kraków przyciągnął jej szczególną uwagę, a współpraca z Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha zaowocowała utworzeniem w 2001 roku regularnie ćwiczącej grupy. W 2007 roku Stowarzyszenie zostało oficjalnie uznane za część Chadō Tankōkai, będącego elementem struktury szkoły Urasenke. Dzięki wsparciu profesor Yamaguchi organizowane są cykliczne warsztaty, a jej polscy uczniowie mają możliwość dalszego kształcenia się na specjalnym kursie dla obcokrajowców w szkole Urasenke w Kyoto. Od 2017 roku uczniami krakowskiej filii szkoły Urasenke opiekuje się pani profesor Michiru Sugimoto.
NEWSLETTER
!Wypełnij to pole
!Wypełnij to pole